parkrun Olsztyn #105 / zdjęcia - wi…

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz…

Olsztyn: „Rozbudowa istniejącej in…

W dniu dzisiejszym (18 październik…

Olsztyn: Marcin Margielewski goście…

O obyczaju i życiu arabskich szejk…

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

«
»

Nadchodzące wydarzenia OLA 2019 05.07 – 14.07

Zapraszamy do zapoznania się z nadchodzącymi wydarzeniami organizowanymi przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

5.07 PT 19:00,Galeria Amfilada, ul. Dąbrowszczaków 3

MARIA MILEWICZ-BRAUER: BOXES

Wernisaż prac zrodzonych z bezsilności, złości i poczucia nieodwracalności wywołanych niedawną hekatombą Puszczy Białowieskiej. Przewrotnie ironiczne, ale jednocześnie refleksyjne instalacje artystyczne. Sztuka jako memento dla „zaślepionych” i bardzo potrzebny gest.

MARIA MILEWICZ-BRAUER

Urodzona w Olsztynie, studiowała w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Porzuciła czynne uprawianie sportu dla doskonalenia się w różnych technikach plastycznych. Pasjonowała ją ceramika, tkactwo i filc. Zafascynowana światem teatru stworzyła cykl marionetek, później były małe formy rzeźbiarskie oraz obiekty. Poszukuje ciągle nowych, niekonwencjonalnych form wyrazu.

5.07 PT 17:30 i 20:30, Amfiteatr

KABARET NEO-NÓWKA: ŻYWOT MARIANA

Etatowi prześmiewcy wszechogarniającego absurdu na aż dwóch spektaklach z nowym programem! Neo-Nówka kolejny raz potwierdzi, że nie przez przypadek zdobyła niezliczoną ilość nagród na niemal wszystkich przeglądach kabaretowych w kraju.

Bilety: 60 zł

6.07 SO 20:30, Amfiteatr

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC – PHIL BATES AND BAND

Electric Light Orchestra to brytyjska mega grupa działająca w latach 70. i 80. XX wieku, jeden z największych zespołów w historii muzyki. Przeboje ELO zna cały świat. Projekt Electric Light Orchestra Classic został powołany do życia przez Phila Batesa, dawnego członka Electric Light Orchestra part II oraz lidera The Orchestra. Ten brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny współpracował z takimi gwiazdami jak: Fleetwood Mac, Deep Purple, Black Sabbath, Boston czy Robert Plant. Wielu krytyków podkreśla, że to właśnie głos Phila i jego niezwykła osobowość sceniczna sprawiają, że można poczuć się jak na koncercie z najlepszych lat ELO. Dzięki najwyższej klasy muzykom, którzy tworzą projekt, widzowie wyruszą w podróż do świata szalonych rytmów rock and rolla i największych przebojów legendarnej formacji.

Support: Frontal Cortex

Emocjonalne przestrzenie, po których porusza się olsztyński Frontal Cortex, budują atmosferę przesiąkniętą fenomenalną wyobraźnią muzyczną i post-metalowym żarem. Jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do nich. Strach pomyśleć, dokąd może zajść formacja, która nagrała TAKI debiut!

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż); 50 zł (dzień koncertu)

7.07 ND 20:00, Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Inauguracja XLI Olsztyńskich Koncertów Organowych. Występ Ireneusza Wyrwy poświęcony twórczości Feliksa Nowowiejskiego – światowej sławy kompozytora z Warmii, autora m.in. dziewięciu symfonii organowych, patrona Koncertów.

8-12.07 PN-PT 10:00-14:00

Osiedle Podgrodzie (Pętla linii 105, ul. ks. Borkowskiego)

#AUTOBUSKULTURY NA PODGRODZIU

Nabieramy prędkości, emitując kulturowe feromony od Szpitala Miejskiego po pływalnię UWM! Filmowy Trzepak rządzi, warsztat tworzenia ogródka miejskiego z Agnieszką Maliną Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz postimpresjonizm: w poszukiwaniu własnego stylu!

8.07 PN – Trzepak Rządzi / projekcja filmowa.

9.07 WT – Harce literacko-plastyczne.

10.07 ŚR – Agnieszka Malina Pszonak: permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego.

11.07 CZ – Harce literacko-plastyczne.

12.07 PT – Akademia Młodych Twórców, czyli sztuka XX wieku bez tajemnic: postimpresjonizm.

8.07 PN 18:00, Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b

PRO MUSICA ANTIQUA

Popularni kameraliści pod wodzą prof. Leszka Szarzyńskiego zapraszają na muzyczną podróż śladami gotyckich kościołów i alei wiekowych drzew. Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa w ramach projektu Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur.

Koncert zespołu Pro Musica Antiqua organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich jako zadanie pn.: Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur, realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina.

9.07 WT 20:00, Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WITEK MUZYK ULICY

Kto mógłby lepiej pasować do klimatu staromiejskiego rynku, niż najpierwszy muzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków? Witek Muzyk Ulicy nie musi nikogo udawać. Jego prawda broni się sama.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

10.07 ŚR 20:00, Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: QUANTUM TRIO

Polsko-chilijska mozaika z pogranicza jazzu, awangardy, muzyki klasycznej i progresywnej. Śmiałe eksperymenty improwizacyjne i międzykulturowa hipnoza dźwiękami rozpiętymi od subtelności ciszy po szaleństwo zgiełku.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

12.07 PT 20:00, Amfiteatr

KUBA BADACH: OLDSCHOOL

Oldschool to synonim jakości w świecie sztancy i maniery. Kuba Badach odwraca się od trendów, przypominając jak na styku jazzu, funku i soulu tworzy się ambitny pop. Bogactwo aranżacyjne, wyjątkowy feeling i urzekające melodie starej szkoły!

Po prawie 30 latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pt. „Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty. Obecność obowiązkowa.

Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (dzień koncertu)

14.07 ND 19:00, Amfiteatr

RIVERSIDE: SUMMER WASTELAND TOUR 2019

Riverside to zespół-instytucja i jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich grup za granicą. Najciekawsza polska kapela progresywna na wyjątkowym koncercie w Amfiteatrze!  Zespół z pogranicza rocka i metalu progresywnego, założony w 2001 roku przez Piotra Grudzińskiego i Piotra Kozieradzkiego, do których dołączyli Mariusz Duda i Jacek Melnicki. Już po roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze demo, a zaraz potem pierwszy singiel. Popularność przyniosła im już debiutancka płyta z 2003 roku. Dziś band cieszy się wielkim uznaniem nie tylko nad Wisłą, ale także za granicą. Aktualnie zespół promuje obecnie swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane „Wasteland”.

Support: Amarok, Traffic Junky.

Bilety: 60 zł

14.07 ND 20:00, Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Ensemble del passato (Anna Budzyńska – sopran, Henryk Kasperczak – lutnia, teorba, Maciej Kończak – gitara barokowa) i Adam Tański na organach w koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce w setną rocznicę urodzin.

Ensemble del Passato to zespół założony w 2017 roku, który skupia swoją działalność na kameralnej muzyce dawnej, od renesansu, przez barok do utworów klasycznych. Utworzony został przez wokalistkę Annę Budzyńską oraz lutnistów – Henryka Kasperczaka i Macieja Kończaka. W trakcie koncertów używają oni różnych instrumentów strunowych – lutni renesansowych i barokowych, teorby niemieckiej i włoskiej, gitar – renesansowej, barokowej lub romantycznej, a także chitarrone. Daje to duże możliwości nie tylko dla najwierniejszego odtworzenia brzmienia odpowiedniego dla czasu powstania wykonywanych utworów, ale także wprowadza dużą różnorodność, ciekawą dla publiczności. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki. Zawiera utwory polskie, włoskie, niemieckie, angielskie i francuskie, zarówno sakralne, jak i świeckie.