Najbardziej rowerowe miasto w Polsc…

Tego dowiemy się na końcu września.…

Gągławki - miejscowość w woj. warm-…

Gągławki – wieś w Polsce położona w…

Literackie Topografie Olsztyna – sp…

Literatura wychodzi na ulice, schod…

Dbaj o serce masz tylko jedno! Dowi…

Choroby kardiologiczne wciąż zajmuj…

SKATEPARK w Wielbarku - zdjęcia - w…

Skatepark w Wielbarku jest częścią …

«
»

Olsztyn: Muzycy zagrali dla chorej Amelki w Nowym Andergrandzie

W czwartek 9 kwietnia w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant odbył  się koncert charytatywny „Uśmiech dla Amelki”, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 8-letniej Amelki Erpszt z Ostrołęki. Dziewczynka od niedawna zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną typu T.

Na scenie wystąpili m.in. Czerwony Tulipan, Sara Szymczak i MABS,  dePolis czy DJ Feekey z Ostrołęki.

AMELIA ERPSZT, LAT 8
Amelka ma ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T. Obecnie ma zainfekowany szpik w ponad 80%, a stężenie komórek rakowych aktywnych we krwi to 90%.

Od początku Amelcia miała duże problemy, ponieważ badania wykazały również uszkodzenia wątroby. 17 marca wypadała 33 doba leczenia, wtedy też była nadzieja, że badania wykażą, iż zakwalifikuje się do przeszczepu. Niestety kilka dni przed nastąpił nagły zwrot akcji, zaczęło się od „niewinnego” zabiegu zęba. Stan Amelki był bardzo poważny, ponieważ uczuliła ją chemia. Drgawki, obrzęk mózgu, uszkodzony centralny układ nerwowy. To był bardzo ciężki tydzień dla Amelki i jej mamy, która cały czas przy niej jest. Amelka nie traci wiary i kiedy tylko może uśmiecha się.
Mela była zawsze aktywnym dzieckiem, uwielbiała jeździć na rowerze, wychodzić pod blok z przyjaciółkami. Była taką wesołą dobrą duszką w towarzystwie. Obecnie jej aktywność jest niemożliwa, bo przebywa już w izolatce. Nie ma mowy o wyjściu nawet na świetlicę oddziałową, co strasznie w nią uderza. Brak kontaktu z rówieśnikami, z dziećmi jest ciężki do zniesienia dla niej… Dlatego tak bardzo cieszą ją zdjęcia, które nadsyłają znajomi a także inne osoby.

Komitet społeczny – Rafał Butajło, Katarzyna Kossakowska oraz Monika Kłos

źródło: internet

Tagi