Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kartingu

W sobotę 10-12-2016 na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie odbył się finał Mistrzostw Warmii i Mazur.

 

W tym roku w mistrzostwach wzięło udział ponad 50 zawodników z regionu. Rozgrywka została podzielona na trzy etapy. Pierwszy trwał blisko miesiąc i polegał na zdobywaniu jak najlepszych czasów okrążeń. W drugim etapie – wyścigach eliminacyjnych, wystartowało 15 najszybszych kierowców, którzy walczyli o miejsca w finałowej ósemce.

W finale zawodnicy wzięli udział w sesji Super Pole oraz trzech punktowanych wyścigach na dystansie 12 okrążeń każdy. Rywalizacja była zacięta do tego stopnia, że do ostatniego wyścigu nie było jednoznacznego lidera klasyfikacji. Ostatecznie Mistrzem Warmii i Mazur w Kartingu został Przemysław Budziszewski, I V-ce Mistrzem Warmii i Mazur został Czesław Kochanowski, a II V-ce Mistrzem Warmii i Mazur został Grzegorz Całkowski.

Uczestnicy finału ścigali się gokartami duńskiej firmy Dino z silnikami Honda GX200. Podczas zawodów finałowych, w celu wyrównania szans obowiązywało wyrównanie wagowe kartów.

Najlepsi zawodnicy otrzymali tytuły mistrzowskie oraz atrakcyjne nagrody w tym m.in.: weekend dla dwojga w Zalesie Mazury Active Spa, Skodę Superb na weekend z pełnym zbiornikiem paliwa, pakiety auto detailingowe i akcesoria samochodowe.

Partnerzy imprezy: Staniszewscy Beton, Zalesie Mazury Active Spa, POLBIS AUTO, Auto Land, ELEKTROSYSTEM, Bling Factory, Kormoran Arena, M ACTION, MARKOL GRAWER

inf. prasowa organizatora

Tagi