16 grudnia 2018 r. zapraszamy do Sc…

«
»

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kartingu

W sobotę 10-12-2016 na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie odbył się finał Mistrzostw Warmii i Mazur.

W tym roku w mistrzostwach wzięło udział ponad 50 zawodników z regionu. Rozgrywka została podzielona na trzy etapy. Pierwszy trwał blisko miesiąc i polegał na zdobywaniu jak najlepszych czasów okrążeń. W drugim etapie – wyścigach eliminacyjnych, wystartowało 15 najszybszych kierowców, którzy walczyli o miejsca w finałowej ósemce.

W finale zawodnicy wzięli udział w sesji Super Pole oraz trzech punktowanych wyścigach na dystansie 12 okrążeń każdy. Rywalizacja była zacięta do tego stopnia, że do ostatniego wyścigu nie było jednoznacznego lidera klasyfikacji. Ostatecznie Mistrzem Warmii i Mazur w Kartingu został Przemysław Budziszewski, I V-ce Mistrzem Warmii i Mazur został Czesław Kochanowski, a II V-ce Mistrzem Warmii i Mazur został Grzegorz Całkowski.

Uczestnicy finału ścigali się gokartami duńskiej firmy Dino z silnikami Honda GX200. Podczas zawodów finałowych, w celu wyrównania szans obowiązywało wyrównanie wagowe kartów.

Najlepsi zawodnicy otrzymali tytuły mistrzowskie oraz atrakcyjne nagrody w tym m.in.: weekend dla dwojga w Zalesie Mazury Active Spa, Skodę Superb na weekend z pełnym zbiornikiem paliwa, pakiety auto detailingowe i akcesoria samochodowe.

Partnerzy imprezy: Staniszewscy Beton, Zalesie Mazury Active Spa, POLBIS AUTO, Auto Land, ELEKTROSYSTEM, Bling Factory, Kormoran Arena, M ACTION, MARKOL GRAWER