Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

Mistrzostwa Świata Katamaranów A-Class Sopot 2017 – Strefa kibica przy sopockim molo

 

Drugi dzień Mistrzostw Świata Katamaranów A-Class Sopot 2017 ze względu na burze zakończył się bez wyścigów, tak więc eliminacje do grup złotej i srebrnej jeszcze nie są zakończone. Kibiców czeka jutro wiele emocji zwłaszcza, że organizator regat przygotował niezwykłą atrakcję dla miłośników żeglarstwa. Od godziny 12:00, kiedy rozpoczną się wyścigi, na sopockim molo Waldemar Heflich, redaktor naczelny miesięcznika „Żagle” i Dominik Życki, olimpijczyk w klasie Star (z M. Kusznierewiczem), będą komentować akcję na wodzie. Tym, którzy muszą zostać na lądzie, obserwację zawodów z bliska umożliwi transmisja na telebimie ustawionym przy sopockim molo.

 

Drugi dzień regat nie dopisał pod względem pogody. Dzisiaj ogłoszono skład grup eliminacyjnych po przetasowaniu oraz zaplanowano dwa wyścigi. Po porannej odprawie zawodnicy stanęli w swoich akwenach, jednak nadciągająca burza uniemożliwiła przeprowadzenie wyścigu. Ze względu na niekorzystną prognozę pogody na resztę dnia, wyścigi zostały odwołane. Jutro zapowiada się więc bardzo emocjonujący dzień, związany z zamknięciem eliminacji i przypisaniem do grupy, w której zawodnicy będą walczyć do końca regat.

 

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, Urząd Morski, Polski Związek Żeglarski oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Żagle, W Ślizgu i Żeglarski.info

Strona regat: http://aclassworlds2017.pl/

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/aclassworlds2017/

Strona UKS Navigo: http://katamaran.sopot.pl/

 

Ewa Górska

Tagi