parkrun Olsztyn #105 / zdjęcia - wi…

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz…

Olsztyn: „Rozbudowa istniejącej in…

W dniu dzisiejszym (18 październik…

Olsztyn: Marcin Margielewski goście…

O obyczaju i życiu arabskich szejk…

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

«
»

Mikołaj Zakrzewski na podium w finałowej rundzie Drift Trophy

Finałowa runda cyklu Drift Trophy, rozgrywana na torze MotoPark Toruń, zwieńczyła polski sezon driftingowy. W ostatnich tegorocznych zawodach bardzo dobrze spisała się poznańska ekipa – Aforti Yujin Drift Team. Mikołaj Zakrzewski, lider drużyny ze stolicy Wielkopolski, zajął 2. miejsce w klasyfikacji końcowej.

 

Finałowa runda cyklu Drift Trophy zakończyła polski sezon driftingowy. Na ostatnie oficjalne zawody w naszym kraju przyjechali wszyscy najlepsi zawodnicy. Na starcie stanęło 40 zawodników, a to było gwarancją dużych emocji już od etapu kwalifikacji oraz co najważniejsze, wyrównaną walkę w pojedynkach w parach.

Z bardzo dobrej strony już od samego początku zawodów spisywała się drużyna Aforti Yujin Drift Team. W szczególności, już po raz kolejny, w kwalifikacjach spisał się Mikołaj Zakrzewski. Lider poznańskiej drużyny zajął wysokie drugie miejsce i to tylko potwierdzało jego wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni.

Zakrzewski spisywał się również bardzo dobrze w fazie pucharowej zawodów, w której po kolei odprawiał kolejnych rywali. Poznańskiego driftera dopiero w finale zatrzymał Mateusz Krawczyk, który wykorzystał drobny błąd zawodnika Aforti Yujin Drift Team i nie dał już sobie odebrać zwycięstwa.

Zawody aż do samego finału układały się dla mnie doskonale. W decydującej rozgrywce do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Kiedy tylko zobaczyłem swoją okazję to zaryzykowałem i odrobinę przesadziłem. To jednak cenna nauka na przyszłość i paradoksalnie, jestem pewien, że ta finałowa porażka przyczyni się do sukcesów w przyszłym roku – mówi Mikołaj Zakrzewski z Aforti Yujin Drift Team.

W Toruniu dobrze spisał się również Damian Hampel, który zajął 10 miejsce. Natomiast pozostali zawodnicy Aforti Yujin Drift Team nie awansowali do etapu TOP16. Zawody w Toruniu zakończyły najlepszy sezon w historii poznańskiej drużyny. W 2018 roku reprezentanci drużyny ze stolicy wielkopolski stawali na podium imprez w każdej z trzech największych lig driftingowych w Polsce oraz co najważniejsze 2-krotnie stawali na podium w klasyfikacji końcowej.

 

inf. prasowa