Dni Olsztyna 2019 - program

Dni Olsztyna to znakomita okazja d…

Udany powrót Mai Włoszczowskiej. 13…

Maja Włoszczowska ma za sobą bardz…

Cisowianka Mazovia MTB Marathon / O…

Już niespełna dwa tygodnie dzielą …

Policjant Twoim Przyjacielem!

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Wiktor Kujawa i Marta Szenk najleps…

W środę, 17 lipca 2019 nad olsztyń…

«
»

Międzynarodowy Turniej NAKI CUP 2018

XXI Międzynarodowy Turniej NAKI – CUP 2018 to zdecydowanie jedna z najstarszych i największych piłkarskich młodzieżowych imprez w Polsce (rocznie ok. 2000 zawodników w wieku 8-15 lat). W tym roku  odbędzie się już 21 edycja rozgrywania turnieju !!!

 

W roku 2017 otrzymaliśmy Glówną Nagrodę NIOP Prezydenta Olsztyna za Najlepszą Inicjatywę Organizacji Pozarządowych w regionie oraz wyróżnienie w prestiżowym konkursie „GODNI NAŚLADOWANIA”.

Warto wspomnieć o Pucharze NAKI – CUP, który ma,aż 20 lat i waży 5 kg (przeciętny puchar waży ok. 0,5 kg), szeroki jest na 35 cm, a wysoki na 70 cm. Nie trudno zauważyć, że jest wyjątkowy oraz  zdecydowanie starszy od uczestników turnieju, którzy będą o niego walczyć.

Nasz Puchar „urodził” się tzn. został zmontowany/zakupiony  w roku 1997. Pierwszym zdobywcą w tym roku tego trofeum był zespół z Gdańska GKP Brzeźno Gdańsk. Turniej zawsze miał rangę imprezy międzynarodowej jako pierwsi zawitali do nas w roku 1997 Rosjanie z Kaliningradu (Baltica) następnie  w roku 1998 Ukraińcy (Podszytnik Łuck),a potem gościliśmy już na zmianę ekipy z Litwy (Żalgirys Wilno, FC Alytus, CF Pusynas), Niemiec (VfB Oldenburg, OFV Offenburger), Gelsenkirchen (Niemcy – potwierdzili udział w roku 2018) Włoch (Audace Cerignola, Peruggii), Francji (Loudeac Pays De Guerladen) , Rosji (DCSSZ Kaliningrad, Olimpia Gwardyjsk). W tym roku zagrają z nami również ciekawe zespoły z Francji (Olimpique Sporting), Włoch (AC Peruggia), Niemiec (OFV Offenburger) i Rosji (FK Kaliningrad).

Jak widać Puchar NAKI to cenne i mające już swoją historię trofeum co widać na jego kształtach. Jest troszkę poobijany, a to z tego powodu, że w każdym roku jedzie wraz ze zwycięzcą turnieju na okres jednego roku w jego strony. Puchar może być oczywiście zdobyty na własność ale żeby ten cel zrealizować  należy wygrać Rozgrywki NAKI –CUP trzy razy z rzędu. To się jeszcze nikomu nie udało. Od 7 lat w związku z dużym zainteresowaniem imprezą organizujemy tzw. turniej eliminacyjny, którego zwycięzca w nagrodę bierze udział w turnieju finałowym. W naszym turnieju niegdyś grało wielu aktualnie znanych zawodników takich jak: Robert Lewandowski (I edycja Naki Cup rok 1998), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor – Turcja, reprezentant Polski – wychowanek NAKI), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa – reprezentant Polski), Jakub Wilk (Wisła Kraków), Filip Kurto (Wisła Kraków, liga holenderska) i wielu innych. Niżej przedstawiamy triumfatorów NAKI – CUP od roku 1997. Opisywany Puchar w roku 2017 można zdobyć grając w turnieju rocznika 2005. W pozostałych kategoriach wiekowych również są do zdobycia cenne trofea oraz dla trzech najlepszych ekip w turnieju finałowym atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Więcej szczegółów o turnieju znajdziecie tu: http://naki.pl/XXI-Miedzynarodowy-NAKI-CUP-2018-turniej-z-tradycja,1182.html

 

źródło: mat. organizatora