Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie 06.04.2019

Dom Kultury „Słowianin” jako współorganizator zaprasza w imieniu Cat Club Pomerania Szczecin na XXVII i XXVIII Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych w Szczecinie.

W kwietniowy weekend dnia 06.04.2019 r. (sobota), oraz 07.04.2019 r. (niedziela) do Szczecina zawitają kocie piękności. Hodowcy kotów rasowych wraz ze swoimi pociechami przyjadą do nas z różnych zakątków Polski, a także z krajów ościennych.

Każdy wystawca będzie prezentować przygotowanego przez siebie kota przed międzynarodowym składem sędziowskim, wśród składu sędziowskiego spotkamy znanych sędziów felinologicznych z Polski, Czech, Liechtensteinu , Finlandii i Włoch .

Podczas ocen, sędziowie będą omawiać budowę ciała kota, kolorystykę, kształt i kolor oka, a także ogólną prezentacje i kondycje wystawową kota.

Każda z ras ma swój wzorzec który jest szczegółowo opisany przez Międzynarodową Federacje Felinologiczną „FEDARATION INTERNATIONALE FELINE” (FIFE), którą w Polsce reprezentuje „FELIS POLONIA” (FPL), a do której należy także CAT CLUB POMERANIA – SZCZECIN.

Zapraszamy na pełen emocji finał BEST in SHOW, a także BEST OF BEST , czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy w sobotę (około godz. 16.00) i niedziele ( około godz. 15,30) W ten weekend spodziewamy się że będzie można podziwiać około 200 kotów różnych ras. Odwiedzający wystawę będą mogli porozmawiać i nawiązać bezpośredni kontakt z hodowcami, oraz uzyskać od nich dużo informacji na temat danej rasy np. o ich charakterze, sposobie odżywiania, pielęgnacji itd. Dla osób mających zamiar nabyć kota rasowego, wystawa jest okazją do nawiązania kontaktu z hodowcami. Na wystawie obowiązuje zakaz sprzedaży kotów. Hodowcy obecni na wystawie prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych, których rodowody są uznawane przez Word Cat Congres.

Na miejscu będą dostępne stoiska gastronomiczne z kawą , ciastem, a dla kocich potrzeb z karmami, drapakami , zabawkami ,akcesoriami i kosmetykami.

Jednym z partnerów wystawy jest OTOZ Animals- Inspektorat Szczecin. Organizacja zajmująca się opieką zwierząt bezdomnych, a także niosąca pomoc zwierzętom potrzebującym. Która będzie prowadziła zbiórkę karm i datków na ten cel.

Zapraszamy mieszkańców Szczecina i okolic do odwiedzenia naszej dwudniowej wystawy.

XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

Miejsce wystawy:

Hala Sportowa Zespołu Szkól nr 3

ul. Generała Józefa Sowińskiego 1

70-001 Szczecin

Data wystawy:

06 kwietnia 2019 r – SOBOTA

07 kwietnia 2019r – NIEDZIELAGodziny otwarcia dla zwiedzających:

SOBOTA 10.00 -17.00

NIEDZIELA 10.00-17.00

Ceny biletów:

bilet normalny: 10,00 zł

bilet ulgowy: 5,00 zł – dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia.młodzieży do 15 roku życia d

dzieci do lat 3 – wstęp wolny

Bilety będą dostępne w kasie na miejscu. Płatność tylko gotówką .

Ten weekend spędź z nami i kotami!

inf. prasowa