UNO w 27 Finale WOŚP w Olsztynie / …

   12 stycznia 2019 ,w gościnnych p…

Chudy Wawrzyniec 2019: nowa ekipa, …

Chudy Wawrzyniec – sierpniowy ultra…

Dzień NBP w Olsztynie - relacja / z…

15 stycznia 2019 r. z okazji roczni…

TriCity Trail 2019: rejestracja trw…

Start w Gdańsku, meta w Wejherowie.…

Junior Basket Club Olsztyn vs UKS T…

14 stycznia 2019 r. odbyło się derb…

«
»

Michał Szpak i Joanna Woś wystąpili z Queen Symfonicznie w Atlas Arenie – relacja – zdjęcia

W łódzkiej Atlas Arenie 17 grudnia 2016 odbył się niesamowity koncert. Michał Szpak wraz z Joanną Woś wystąpili z projektem Queen Symfonicznie.


Projekt – prezentowany w ciągu minionych pięciu lat w Polsce i za granicą już blisko 100 razy – tym razem rozpisany został na 40-osobową Hollyłódzką Orkiestrę Filmową, w której brzmienie zespołu Alla Vienna oraz chóru Dawida Bera wzbogacają muzycy Filharmonii Łódzkiej i łódzkiego Teatru Wielkiego. W rolę Frieddiego Mercury’ego wciela się Sebastian Machalski z warszawskiego Teatru Rampa, któremu na gitarze towarzyszy Piotr Wieczorek. W ten sposób muzyka QUEEN brzmi SYMFONICZNIE w sposób do tej pory niespotykany!


Projekt QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen. Zaplanowany pierwotnie jako jednorazowy występ, przerodził się ostatecznie w wielką trasę koncertową. Na dotychczasowych koncertach pojawiło się około 60 tys. widzów.


Występy projektu Queen Symfonicznie organizowane są w związku z obchodzoną w tym roku – 25. rocznicą śmierci legendarnego solisty grupy Queen – Frieddiego Mercury’ego. Muzyka jednego z najwybitniejszych zespołów wszech czasów, piosenki prezentowane są w znacznie rozszerzonej formie, w projekcie QUEEN SYMFONICZNIE, za którym stoi grupa Alla Vienna oraz chór Vivid Singers. Utwór Barcelona w którym oryginalnie niezwykły duet z Freddiem Mercury stworzyła Montserrat Caballe usłyszeć mogli wszyscy fani zgromadzenia a łódzkiej hali. Michał Szpak  zaprezentował też utwór z solowej w kompozycji Love Of My Life&.


Na scenie Atlas Areny kilkudziesięciu artystów, w dwugodzinnym spektaklu – podzielonym na dwie części – przypomnieli największe przeboje brytyjskiej grupy. W pierwszej, klasycznej części koncertu, grane były utwory zróżnicowane stylistycznie, które w przekrojowy sposób odzwierciedlają dyskografię zespołu. Są to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej.


Druga część koncertu to istne show, wzorowane na występach zespołu Queen. Prezentowane są największe hity grupy w rockowych aranżacjach. Usłyszeć można było przeboje takie jak We Will Rock, Are The Champions, I Want To Break Free, Bohemian Rhapsody. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego niesamowitego wydarzenia

inf własna/ inf. organizatora

Tagi