Za oknem coraz mroźniej, więc to na…

«
»

Larissa/Talita BRA – Kociołek/Gromadowska POL 2:1 (21:17, 22:24, 15:13)

Polki drugie spotkanie rozpoczęły odważnie i po punktującej zagrywce Gromadowskiej oraz kontrze Kociołek prowadziły 4:2. Autowy atak Brazylijek dołożył do prowadzenie kolejne oczko (6:3). W kolejnych akcjach Polki zaczęły popełniać błędy i nie kończyły swoich akcji, oddając inicjatywę przeciwniczkom (6:8). Choć dwójka z Ameryki Południowej zwiększyła jeszcze przewagę, to Polki nie odpuszczały i zbliżyły się z wynikiem (12:13). Brazylijski team ponowni wypracował trzypunktową nadwyżkę (18:15) i spokojnie dograł seta do końca.

Po przerwie Katarzyna Kociołek otworzyła partię numer dwa asem serwisowym, a błąd rywalek dołożyły kolejny punkt. Różnica zwiększyła się, gdy w bloku skutecznie zagrała Gromadowska (6:3). Wystarczyła jednak tylko chwila, a prowadzenie zmieniło strony boiska i to Brazylijki były „z przodu” 7:6. W dodatku próbowały odjechać z wynikiem, ale as serwisowy Katarzyny Kociołek wyrównał po 10. Brazylijska dwójka cały czas próbowała odskoczyć, ale Polki skutecznie goniły wynik (13:13, 17:17). Dobra orientacja na boisku pozwoliła biało-czerwonym wyjść nawet na prowadzenie 18:17. Reprezentantki naszego kraju długo walczyły i wytrzymały presję, wygrywając po bloku Aleksandry Gromadowskiej 24:22.

Brazylijki na początku tie-breaka delikatnie przeważały, ale głównie za sprawą błędów polskiej dwójki. Gdy reprezentantki Polski włączyły wyższy bieg, od razu odskoczyły na 7:5, po bloku Aleksandry Gromadowskiej. Bardziej precyzyjne zagrania brazylijskiej pary zmieniły trochę obraz seta, a na prowadzenie wysunęły się rywalki (11:10). Końcówkę też rozegrały lepiej od Polek i triumfowały w meczu.

źródło: pzps.pl