parkrun Olsztyn #60 - zdjęcia

Przy temperaturze około zero stopni…

Węglowodany w diecie sportowca. Jak…

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie…

Deszczowe bieganie podczas CITY TRA…

Weekend 8-9 grudnia 2018 nie należa…

"Daj Pluszaka dla Dzieciaka", czyli…

W sobotę, 8 grudnia, na olsztyńskie…

Obwodnica Olsztyna / zdjęcia - wide…

Kilka dni temu został oddany do ruc…

«
»

“Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów dla seniorów w parkach Olsztyna”

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj zaprasza osoby w wieku 60 + do wzięcia udziału w projekcie “Kwiaty, wici, krzaki. Cykl letnich warsztatów dla seniorów w parkach Olsztyna”.

 

 

Zapraszamy seniorów do współnego spędzenia czasu w kreatywny sposób i w kontakcie z miejską przyrodą! Bezpłatne zajęcia plastyczno-ogrodnicze poprowadzą dla Państwa artyści, pedagodzy, specjaliści ds. zieleni miejskiej i inni. Na przestrzeni czerwca będziemy spotykać się kolejno w parku Kusocińskiego, parku Centralnym i Podzamcze.

 

 

Terminy:

 

12.06. 2015 godz. 11:00 –13.30 Park Kusocińskiego

18.06.2015 godz. 11:00 – 13.30 Park Centralny

24.06. 2015 godz. 11:00 – 13.30 Park Podzamcze

 

 

“Kwiaty, wici, krzaki.” to propozycja trzech spotkań odbywających się w okresie czerwca w przestrzeni publicznej Olsztyna. Spotkania będą mieć formę pogadanek i warsztatów prowadzonych przez artystów plastyków, specjalistów ds. zieleni miejskiej, pedagagów i wolontariuszy.

 

Każde spotkanie będzie trwać 2,5 h i odbywać się będzie w innym parku Olsztyna – kolejno w parku Kusocińskiego, parku Centralnym i Podzamcze. Zajęcia przeprowadzone zostaną za każdym razem z wykorzystaniem innych technik plastycznych, z materiałami przygotowanymi dla ok. 20 osób, w odniesieniu do danego parku.

 

Zdjęcia i refleksje z każdego warsztatu będą na bieżąco publikowane w Internecie na blogu projektu. Poza opisami działań plastycznych seniorów znajdą się tam również informacje i ciekawostki o każdym z parków, a także porady ogrodnicze, informacje o spotykanych w Olsztynie roślinach i wypowiedzi seniorów.

 

 

O PROJEKCIE:

 

W Olsztynie, jak w większości miast wojewódzkich, z roku na rok powiększa się ilość aktywnosci dedykowanych edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Powstają tzw. “kluby malucha”, różnorodone programy animacji dla dzieci, programy artystyczne i edukacyjne realizowane we współpracy ze szkołami i innymi instytucjami.

 

Seniorzy natmiast, będąc powiększającą się z roku na rok grupą społeczną wyadają się być w tej kwestii zaniedbani. Poza działalnością Uniwersytetu i Akademii Trzeciego Wieku wciąż brakuje ciekawych warsztatów, okazji do spotkań i edukacji dedykowanej osobom starszym. Brakuje nade wszystko aktywności niewymagających dużych nakładów finansowych, na które mogą sobie pozwolić emeryci i osoby niezamożne.

 

Poprzez proponowany projekt chcemy to choćby w minimalnym stopniu zmienić, zachęcając osoby starsze do spotkania się w przestrzeni publicznej miasta, a konkretnie na terenach zielonych i w parkach. Jednocześnie chcemy zaprosić je do aktywnego uczestnictwa w zajęciach rozwijających kreatywność, umiejętność współdziałania w grupie, pozwalająca nawiązać nowe znajomości i spędzić czas w miłej atmosferze.

 

Uczestnikami warsztatów mogą być wszyscy zainteresowany mieszkańcy miasta i regionu w wieku 60 +. Do udziału w warsztatach nie są wymagane zaawansowane umiejętności w zakresie twórczości artystycznej czy rozwinięte zdolności manualne. Będziemy wykonywać prace stosunkowo proste, a instruktorzy będą służyć uczestnikom warsztatów pomocą techniczną i merytoryczną. Warsztaty są bezpłatne, organizatorzy zapewniają niezbędne materiały plastyczne.

 

 

 

PROWADZĄCY:

Ewa Letki, Ola Wikiel-Dudała, Kamil Dudała, Joanna Tekla Woźniak

Organizator: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Samograj

 

Współpraca: Warsztaty Tekli

 

Projekt realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna

 

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Radio UWM fm, Gazeta Turystyczna Warmii i Mazur, Kurier Olsztyński.

Joanna Tekla Woźniak

Tagi