Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Kraków: NIEZWYKŁE REQUIEM – koncert Akademii Muzycznej

Jedno z największych dzieł w literaturze oratoryjnej Requiem Giuseppe Verdiego zostanie wykonane w piątek 27 listopada o godz. 19:00 w monumentalnym wnętrzu kościoła św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej w Krakowie. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie, Chór „Feichtinum” , Zespół Wokalny Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. F. Lipińskiego we Wrocławiu oraz znakomici soliści:
Katarzyna Oleś-Blacha – sopran,  Agnieszka Rehlis – mezzosopran, Tomasz Kuk – tenor, Tomasz Konieczny – bas-baryton. Całość poprowadzi Rafał Jacek Delekta, obchodzący w tym roku Jubileusz 35- lecia pracy artystycznej.

Listopad to czas refleksji i pamięci o tych, którzy odeszli. Muzyka dla i za zmarłych, Requiem, na czele z monumentalnym dziełem Verdiego, pozwala nam głębiej przeżyć ten czas, a treści transcendentne i ponadczasowe obecne w dziele zyskują na swej sile i  głębi wyrazu. Koncert będzie poświęcony pamięci zmarłego przed tygodniem prof. Jerzego Katlewicza – wybitnego dyrygenta, pedagoga, wieloletniego dyrektora Filharmonii Krakowskiej.

Bilety w cenie 30(N) i 15(U) do nabycia na godzinę przed koncertem (sprzedaż od ul. Skałecznej). Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

inf. prasowa