Kolekcja dla fanów Harry'ego Potter…

Sinsay znalazł sposób by koniec wak…

Polskie góry latem coraz bardziej a…

Ponad 70 proc. Polaków twierdzi, że…

50 milionów kilometrów przez 100 dn…

Po stu dniach największej w Polsce …

5 najlepszych muzycznych festiwali,…

Rytmiczne brzmienia, najlepsze woka…

Sztafeta Niepodległości - żołnierze…

Dwa 24-osobowe zespoły złożone z żo…

«
»

Kontrole kierowców na drogach Warmi i Mazur

Rozpoczął się ostatni weekend wakacji. Policjanci nadzorują ruch na drogach województwa. Kontrole kierowców koncentrują się na sprawdzeniu trzeźwości, właściwego sposobu przewożenia dzieci. Patrole z miernikami prędkości studzą także zapędy tych, którzy chcą do celu dojechać za szybko.

 

Spokojny początek powrotów z wakacji

Od wczoraj policyjne patrole monitorują sytuację na drogach, szczególnie tych, które są strategiczne jeśli chodzi o powroty z wakacji.

Policjanci przeprowadzili kilka tysięcy kontroli drogowych, tym samym kontroli stanu trzeźwości kierowców. W sumie zatrzymano 13 takich, którzy z powodu wcześniej wypitego alkoholu nie powinni prowadzić.

Podczas piątkowego popołudnia na drogach regionu doszło do 2 wypadków, w wyniku których 4 osoby zostały ranne.

Około godz. 18.00 na drodze krajowej nr 16 w Wierzbinach w powiecie piskim kierujący toyotą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zarówno kierowca, jak i pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Natomiast około 18.30 w miejscowości Stare Włóki pod Barczewem kierujący bmw prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości uderzył w drzewo. Ten wypadek również zakończył się przewiezieniem do szpitala zarówno kierowcy, jak i pasażerki. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Za szybko, tracisz prawo jazdy

Nowelizacja przepisów ruchu drogowego pozwala na zatrzymywanie prawa jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość powyżej 50 km/h. Wczoraj tak zakończyła się w Kowalach Oleckich interwencja policjantów wobec kierowcy z powiatu giżyckiego. 30-latek prowadzący bmw na ul. Kościuszki jechał 102 km/h, to o 52 za dużo w tym miejscu. Dlatego stracił prawo jazdy i musi zapłacić mandat.Przypomnijmy, że od 18 maja 2015 za to wykroczenie policjanci zatrzymali już około 270 uprawnień do kierowania.Bez utrudnień

Dziś kolejny dzień powrotów i działań policjantów. Jak do tej pory, sytuacja na drogach jest dobra. Ruch odbywa się w sposób płynny, nie ma utrudnień.

af

Inf. prasowa KWP Olsztyn

Tagi