LINIA GYM HARD MARKI SINSAY

Najnowsza kolekcja SiNSAY, czyli sp…

Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny …

W oddalonej o ponad 52 km od stolic…

Koncert Biblii Audio – uroczysty fi…

Twórcy Biblii Audio, największego s…

III Dyktando Rzeszowskie za nami

Prawie 100 osób uczniów, mieszkańcó…

Powiat braniewski. Turystycznie i s…

Zarząd Powiatu Braniewskiego wybrał…

«
»

Kontrole kierowców na drogach Warmi i Mazur

Rozpoczął się ostatni weekend wakacji. Policjanci nadzorują ruch na drogach województwa. Kontrole kierowców koncentrują się na sprawdzeniu trzeźwości, właściwego sposobu przewożenia dzieci. Patrole z miernikami prędkości studzą także zapędy tych, którzy chcą do celu dojechać za szybko.

 

Spokojny początek powrotów z wakacji

Od wczoraj policyjne patrole monitorują sytuację na drogach, szczególnie tych, które są strategiczne jeśli chodzi o powroty z wakacji.

Policjanci przeprowadzili kilka tysięcy kontroli drogowych, tym samym kontroli stanu trzeźwości kierowców. W sumie zatrzymano 13 takich, którzy z powodu wcześniej wypitego alkoholu nie powinni prowadzić.

Podczas piątkowego popołudnia na drogach regionu doszło do 2 wypadków, w wyniku których 4 osoby zostały ranne.

Około godz. 18.00 na drodze krajowej nr 16 w Wierzbinach w powiecie piskim kierujący toyotą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zarówno kierowca, jak i pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Natomiast około 18.30 w miejscowości Stare Włóki pod Barczewem kierujący bmw prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości uderzył w drzewo. Ten wypadek również zakończył się przewiezieniem do szpitala zarówno kierowcy, jak i pasażerki. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Za szybko, tracisz prawo jazdy

Nowelizacja przepisów ruchu drogowego pozwala na zatrzymywanie prawa jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość powyżej 50 km/h. Wczoraj tak zakończyła się w Kowalach Oleckich interwencja policjantów wobec kierowcy z powiatu giżyckiego. 30-latek prowadzący bmw na ul. Kościuszki jechał 102 km/h, to o 52 za dużo w tym miejscu. Dlatego stracił prawo jazdy i musi zapłacić mandat.Przypomnijmy, że od 18 maja 2015 za to wykroczenie policjanci zatrzymali już około 270 uprawnień do kierowania.Bez utrudnień

Dziś kolejny dzień powrotów i działań policjantów. Jak do tej pory, sytuacja na drogach jest dobra. Ruch odbywa się w sposób płynny, nie ma utrudnień.

af

Inf. prasowa KWP Olsztyn

Tagi