WIZZ AIR - ZAPAKUJ SIĘ JAK PROFESJO…

Idzie lato i czas wyjąć z szaf pok…

Jak wybrać rower dla dziecka?

Laptopy, konsole, a nawet quady. T…

100-lecie złotego, Adam HEYDEL

 9 maja 2019 r. Uniwersytet Nowoc…

Regeneracja po starcie w maratonie …

Bieganie nie ogranicza się wyłączn…

Stawiguda: Bezpłatne zajęcia FITNES…

Są to zajęcia wzmacniające mięśnie…

«
»

KOLEJNY BIEG TERYTORIALSA

W sobotę, 29 września 2018 wystartowała II edycja Biegu „TERYTORIALSA”.  Reprezentacja 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła drugie miejsce.

 

W kalendarz wrześniowych imprez sportowych już na stałe wpisał się Bieg „TERYTORIALSA”. Ten przełajowy bieg to wydarzenie, które już po raz drugi zostało zorganizowane przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Kampinoski Park Narodowy. Miał on formę rodzinnego pikniku biegowego.

Biegacze do pokonania mieli dwa dystanse ulokowane w malowniczej okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego. Biegli oni na trasach 17 km i 8,5 km. Organizatorzy zaplanowali również specjalny odcinek dla dzieci. START i META biegu oraz cała impreza zorganizowane były na terenie polany wypoczynkowej „OPALEŃ” Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podczas imprezy można było uzyskać informacje o służbie Terytorialsów przy stoisku promocyjnym Wojsk Obrony Terytorialnej. Każdy mógł wykonać badanie składu ciała na profesjonalnym analizatorze a wyniki zostały zinterpretowane przez profesjonalistów.

Główny cel II edycji przełajowego Biegu „TERYTORIALSA” to uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem było również popularyzowanie współzawodnictwa sportowego w biegach przełajowych, promowanie rejonu turystycznego Kampinoskiego Parku Narodowego oraz integrowanie społeczności środowisk mundurowych i cywilnych.

W klasyfikacja zespołowej na NAJLEPSZĄ BRYGADĘ WOT, brygada z Warmii i Mazur zajęła drugie miejsce.

ppłk Marek PIETRZAK

Rzecznik Prasowy
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej