Sukces Polaków w Mistrzostwach Euro…

W zakończonych w sobotę w Warnemünd…

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej…

Bieg Zawiszaka - Mistrzostwa Służb …

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. I…

25 sierpnia 2018 na krakowskich Bło…

Graduacja Absolwentów 2018

Prawie 100 absolwentów „administrac…

Wojska Obrony Terytorialnej na Warm…

W najbliższą sobotę odbędzie się wc…

«
»

Klubowa rywalizacja karateków w Mistrzostwach Europy w Lublinie

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017. V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate  21-22 października 2017, Lublin.

 

Rywalizacja karateków reprezentujących nie narodowe federacje, ale kluby w formule mistrzostw Europy zostanie rozegrana po raz pierwszy w historii karate tradycyjnego. Karatecy z klubów karate z całej Europy spotkają w dniach 21-22 października w lubelskiej hali Globus na Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy w Tradycyjnym Karate-do ORLEN 2017.

W Mistrzostwach wystartują reprezentanci klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego, ale także reprezentanci klubów z innych narodowych federacji WTKF (Światowa Federacja Karate Tradycyjnego), ITKF (Międzynarodowa Federacja Karate Tradycyjnego) oraz WFF (Światowa Federacja Fudokan).

Klubowym Mistrzostwom Europy w Lublinie towarzyszyć będzie V Puchar Europy Dzieci w Tradycyjnym Karate-do poświęcony pamięci Beaty Welfle. W turnieju wystartuje kilkuset najmłodszych zawodników karate.

Mistrzostwa odbędą się w ramach obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, swoim patronatem objęli je Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

 

– Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy to nowa idea – chcemy aktywizować kluby i umożliwić nawiązywanie relacji i przyjaźni międzynarodowych pomiędzy klubami. Spodziewamy się, że w mistrzostwach wystartują obok zawodników z Polski, reprezentanci kilkunastu europejskich klubów, w sumie ok. 200 karateków. Jeśli zaś chodzi o rywalizację dzieci – pierwsza edycja Pucharu Europy Dzieci odbyła się w Lublinie, tu narodziła się idea tego turnieju. Na V edycję znowu do nas zawitał. Liczę, że wystartuje w nim ok. 500 dzieci z całej Europy – powiedział Andrzej Maciejewski, wiceprezes PZKT, organizator wydarzenia.

 

W Otwartych Klubowych Mistrzostwach Europy zawodnicy rywalizować będą w kumite oraz kata drużynowym kobiet i mężczyzn, w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (w wieku 14-15 lat), juniorzy (w wieku 16-18 lat) i seniorzy (w wieku 18 lat i starsi). W Pucharze Europy Dzieci najmłodsi karatecy wystartują w kata indywidualnym, kata drużynowym oraz w en-bu.

 

W 2017 roku przypada 20 rocznica powstania Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie decyzją z dnia 24 marca 1997 r. udzielił PZKT zezwolenia na działalność jako polski związek sportowy, co otworzyło nowy etap działalności. Podczas mistrzostw w Lublinie rozpoczną się obchody jubileuszu 20-lecia PZKT.

 

 

PLANOWANY PROGRAM RAMOWY

21 października 2017 r. (sobota)

godz. 8.00 – rozpoczęcie zawodów

V Puchar Europy Dzieci – starty dzieci w konkurencjach indywidualnych,

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy – starty w kategorii seniorów

godz. 15.00 – ceremonia otwarcia zawodów

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy – finały

V Puchar Europy Dzieci – dokończenie konkurencji

godz. 18.00 – planowane zakończenie zawodów w tym dniu

 

22 października 2017 r. (niedziela)

godz. 9.00 – rozpoczęcie zawodów

V Puchar Europy Dzieci – starty dzieci w konkurencjach drużynowych,

Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy – starty w kategorii kadetów i juniorów

godz. 15.00 – planowane zakończenie zawodów

 

***

Polski Związek Karate Tradycyjnego (PZKT) jest członkiem Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (World Traditional Karate-Do Federation, WTKF) z siedzibą w Genewie (Szwajcaria). Szacuje się, że obecnie w Polsce karate tradycyjne uprawia ok. 50 000 osób skupionych w ponad 1000 ośrodkach treningowych w Polsce. PZKT ma wysoką pozycję w międzynarodowym ruchu sportowym. Reprezentanci naszego kraju od wielu lat należą do czołówki światowego karate, zdobywając liczne medale na imprezach rangi mistrzostw Europy i świata. Od 1992 roku polska kadra zdobyła w sumie 660 medali mistrzostw świata i Europy, z czego aż 261 razy były to medale i tytuły mistrzowskie. PZKT zorganizowało wiele prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych, m. in. dwukrotnie mistrzostwa świata, trzykrotnie mistrzostwa Europy, dziewięć edycji Pucharu Świata oraz siedem edycji Pucharu Europy, które zostały wysoko ocenione przez międzynarodowe władze karate tradycyjnego.

Głównym celem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego jest popularyzacja karate tradycyjnego, szerzenie wartości japońskiego budo i upowszechnianie wszystkich jego aspektów. Wartości płynące ze studiowania budo mają nieoceniony wpływ na edukację, wychowanie i zdrowie trenujących karate tradycyjne.

 

Kinga Wiśniewska
Polski Związek Karate Tradycyjnego

Tagi