Pamięci Bohaterów Getta Warszawskie…

19 kwietnia 2019 r. dzieci z olsz…

Posadź drzewko - odbierz sadzonkę j…

Przyłącz się do ogólnopolskiej akc…

CITY TRAIL: przełajowa piątka na me…

Siódma edycja cyklu biegów przełaj…

23.PIKNIK NAUKOWY POD HASŁEM „MY I …

11 maja br. na PGE Narodowym odbęd…

Międzynarodowy projekt "Pomiędzy na…

W dniach 24.04 – 03.05.2019 młodz…

«
»

„KILOMETRY POMOCY” Michelin 2018 / zdjęcia – wideo

To już czwarty raz, kiedy Michelin Polska S.A. zaprosił swoich pracowników oraz mieszkańców Olsztyna i okolic do udziału w dużej inicjatywie, dzięki której wspiera olsztyńskie szpitale.

 

Każdy z uczestników, który wziął udział w jednej z proponowanych aktywności sportowych: biegach, przejazdach rowerowych czy też marszach Nordic Walking i przejdzie lub przejedzie choćby 1 kilometr dołożył się swoim zaangażowaniem do realizacji wspólnego celu.

W latach 2015 – 2017 Michelin Polska S.A. wsparł najmłodszych sponsorując aparaturę
dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie oraz dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

W tym roku Michelin Polska S.A. ponownie zamienił każdy kilometr na złotówki, a uzbierana w ten sposób kwota pozwoli zakupić sprzęt do kraniotomii – służący do operacji mózgu dla Klinicznego Oddziału Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

Za każdy pokonany kilometr przez biegaczy, rowerzystów oraz marszach Nordic Walking firma Michelin deklarowała przekazanie 10 zł na rzecz szpitala. Po zliczeniu wszystkich kilometrów zebrało się ponad 90 tys. złotych. Jednak prezes spółki zaokrąglił kwotę do pełnych 100 tys. złotych.

źródło: inf. organizatora
foto-wideo: Grzegorz Grabowski, Patryk Grabowski