Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

Kalendarz imprez – Ostróda 2018

Opera Halka, Gentelman, Samantha Fox, Twinkle Brothers i Trebunie Tutki, Ania Dąbrowska, Dub Inc., Fisz Emade, Michał Szpak, Ani Mru Mru – to tylko nieliczne gwiazdy, które zobaczymy w bieżącym roku w sezonie letnim w Ostródzie. Atrakcji z pewnością nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Początek sezonu to tradycyjnie Turniej Rycerski o Włócznię Św. Jerzego, Półmaraton Św. Jerzego, Dni Morza z koncertami szantowymi, paradą jachtów, pokazem fajerwerków oraz koncert projektu Ostre Dzianie, na którym wystąpi m.in. zespół Habakuk, podczas którego będzie prowadzona sprzedaż tańszych biletów na Ostróda Reggae Festival dla mieszkańców Ostródy i okolic.

Niewątpliwym wydarzeniem kulturalnym będzie również polska opera narodowa „Halka” St. Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Śląskiej, która zostanie wystawiona w amfiteatrze.

Główną atrakcją sezonu będą dwa największe ostródzkie festiwale: Festiwal Muzyki Tanecznej i Ostróda Reggae Festival ze zmienionym terminem. Obydwa w czerwonych koszarach, ale tym razem bliżej miasta na byłym placu apelowym i obydwa transmitowane przez telewizje. Ciekawym wydarzeniem będzie z pewnością druga edycja projektu Ostre Dzianie z Fiszem i Emade jako gwiazdami. Nie zabraknie również kabaretów i  spektakli teatralnych w amfiteatrze. Tradycyjnie odbędzie się również Międzynarodowe Lato z Folklorem, na którym wystąpią zespoły z całego świata.

Wszystkich Ostródzian i turystów serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie i stronach internetowych.

 

inf. prasowa

dodano: 08-06-2018

Tagi