Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu 12…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu…

Smak zdrowia - Witamina E - witamin…

Smak zdrowia - Witamina E - witami…

Olsztyn: „100-lecie złotego; oszczę…

  Uniwersytet Nowoczesnego Obywat…

Olsztyn: XXXV KAZIUKI-WILNIUKI: GWA…

Zapraszamy na kolejną podróż po dz…

«
»

Już wkrótce rozpoczną się Dni Iławy. Znamy program

Iławskie Centrum Kultury zaprasza na „Dni Iławy”, które odbędą się 9 i 10 lipca 2016 w Amfiteatrze Miejskim w Iławie.  Wstęp wolny…

Dni Iławy. Amfiteatr Miejski,

9.07.16 (sobota)

The Postman

„The Postman”

Zespół The Postman z Polkowic ( nie mylić z innym zespołem o tej samej nazwie) powstał w 1997r w Polkowicach. Założycielem i liderem jest Gracjan Machnicki, wielbiciel oraz wielki fan Beatlesów i muzyki z tamtego okresu.

Zespół zagrał od tego czasu ponad 1000 koncertów w Polsce, Anglii i w Niemczech. Swoją energią i charyzmą na scenie podbija każdą publiczność. The Postman z Polkowic występował w takich programach jak: „Mam talent”- druga edycja, Droga do gwiazd, Pytanie na śniadanie, Kawa czy herbata, Dzień dobry TVN.

Zajmował trzy razy 1 miejsce w ogólnopolskim przeglądzie utworów Beatlesów w Dzierżoniowie. Wystąpił gościnnie w słynnym Estrel Hotel w Berlinie na festiwalu Beatlesowskim gdzie zdobył pełne uznanie publiczności.

Uwieńczeniem były koncerty w Liverpoolu w marcu 2010r, gdzie jury przyznało nagrodę zespołowi The Postman z Polkowic za najlepszy kontakt i show na scenie!
————————————————————————————————————

leszcze

„Leszcze”

W 2016 roku do Leszczy dołączył, Kacper Kuszewski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Polsce! Owocem współpracy jest singiel ”Konfiture”. Formacja w nowym wcieleniu nadal flirtuje z tradycją polskiej piosenki, dodając do rozrywkowej klasyki nowe smaczki i dużą dawkę poczucia humoru.

Leszcze powstały jako muzyczny żart dwóch rekinów trójmiejskiego undergroundu – Maćka Łyszkiewicza (autora większości leszczowych tekstów i muzyki, twórcy zespołów No Limits i Łyczacza) i Maćka Bednarka. Pierwszy album zespołu, na którym występowało wielu wokalistów, to sentymentalna wariacja opiewająca „Wolne Miasto Dancing”. Ludzie pokochali taneczne rytmy, a żartami z kiczowatej konwencji zachwycili się też krytycy, porówując formację do Buena Vista Social Club. Leszcze za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymały Nagrodę Dziennikarzy na opolskim festiwalu w 2002 r. Po 6 latach zespół wygrał ten festiwal i dostał Nagrodę Publiczności za utwór „Tak się Bawi Nasza Klasa”. Leszcze zagrały około tysiąca koncertów, a frontmanem do 2012 roku był Maciej Miecznikowski, zespół współpracował także z Katarzyną Pakosińską.

Nagrody i wyróżnienia:

• Nagroda Publiczności – „Tak się Bawi Nasza Klasa” – Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 2008 r.
• Nagroda dziennikarzy – „Ta Dziewczyna” – Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, 2002 r.
——————————————————————————————————————–

Ray Wilson

Ray Wilson

„Ray Wilson – Genesis Classic”

Koncerty z cyklu Ray Wilson – Genesis Classic przedstawiają największe przeboje Genesis w wykonaniu ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona i jego zespołu. Artysta odświeżył brzmienie i nadał nowego wymiaru m.in. takim przebojom jak: „Another Day In Paradise”, „No Son Of Mine”, „Follow you follow me”, „Congo”, „Jesus he knows me”, „Mama” czy „Invisible Touch”. Podczas koncertu będzie można także usłyszeć twórczość solową szkockiego wokalisty i jego rockowej formacji Stiltskin- choćby kultowy utwór „Inside” czy przebojowe „American Beauty”.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine” jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił Phila Collinsa w roli wokalisty . Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami jak Armin Van Buuren czy Scorpions. Parę lat temu, Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Artysta jest założycielem działającej na terenie Polski i Europy Fundacji im. Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Jesienią 2014 roku ukazał się się już dwunasty solowy album (Cd + DVD) w dorobku artysty zatytułowany – „20 Years And More”. Tysiące kilogramów sprzętu, specjalnie przygotowana scenografia, multimedia, dodatkowe nagłośnienie i ponad sześćdziesiąt osób zatrudnionych przy realizacji. Jednym słowem największa produkcja w historii studia im. Agnieszki Osieckiej przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7.W efekcie tych wszystkich działań powstało DVD będące podróżą muzyczną przez dotychczasowe dokonania Raya Wilsona.

Dni Iławy. Amfiteatr Miejski,
10.07.16 (niedziela)
holecki1

„Damian Holecki”

Damian Holecki urodził się w Mysłowicach na Śląsku w dzielnicy Słupna. Studiował piosenkarstwo na wydziałach : Wokalno – Aktorskim oraz Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowickiej Akademii Muzycznej. Piosenkarz , pianista, kompozytor i aranżer, czasami  autor tekstów. Od zawsze z zamiłowania fotograf ( Marzy o własnym studio ) Laureat wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. Koncertował m.in. z DJ Bobo, Modo i Capitan Jack. Brał udział w trasie koncertowej z grupą Erotic. Występował w koncertach Lata z radiem z Ryszardem Rynkowskim i T – Love. Brał udział w sopockim koncercie Dance Molo Party. Ma na swoim koncie kilka solowych płyt i dziesiątki tysięcy sprzedanych fonogramów.
————————————————————————————————————-
Karpowicz Family

Karpowicz Family

Grupa Karpowicz Family na scenie muzycznej pojawiła się jesienią 2000 roku. Jej założycielem i twórcą jest lider zespołu a zarazem wokalista Zbyszek Karpowicz. Setki koncertów w kraju i za granicą mają wpływ na ich popularność. Muzyka i taniec tej barwnej grupy charakteryzuje się temperamentem i melodyjnością a teksty nie stanowią skomplikowanych do przemyśleń wersów. Program pełen jest kolorów i radości. Swymi koncertami aby nie powiedzieć małymi spektaklami muzycznymi niosą uśmiech i zadowolenie swym wielbicielom. Ich dorobek artystyczny to dziewięć wydanych płyt CD: „Westchnienie”, „Radość”, „Viva Mexico”, „Kolędy”, „Już taka jesteś”, „Droga do Ciebie” na której znajduje się największy ich przebój – „A kuku”, „Moje przeznaczenie”, „Nektar Szczęścia” oraz „Gdy mamy siebie” Ich wiedeoteka to 35 nagranych teledysków. Obecnie scenę tego zespołu zdobią: Agnieszka Doliszniak, Anna Karpowicz, Karina Morkis, Monika Wieczorek, Barbara Chodun, Helmut Gaweł no i Zbyszek Karpowicz. Nieść ludziom radość i nadzieję – to główne motto zespołu Karpowicz Family.
———————————————————————————————————-
Andrzej Cierniewski2

„Andrzej Cierniewski”

To przede wszystkim dojrzały Artysta, obdarzony silnym, ciepłym charakterystycznym głosem. Znany z doskonałego warsztatu wokalnego, a także z tego, że każdy swój koncert, traktuje jako ten najważniejszy, dając z siebie podczas występów wszystko – o czym mieli okazję przekonać się ci, którzy choć raz byli słuchaczami jego licznych w ostatnich latach koncertów. Jest to Artysta wszechstronnie utalentowany. Przede wszystkim śpiewa ale i komponuje wiele swoich utworów. Muzyka i śpiew zawsze były dla niego największą pasja, miłością, która pochłaniała jego serce, myśli i czas. Gdy odkrył, że obok muzyki jej trafnym dopełnieniem jest poezja, zaczął się w niej rozczytywać i to właśnie ona była w jego początkach rozwoju muzycznego inspiracją do komponowania. Andrzej Cierniewski już jako nastolatek rozpoczął młodzieńczą karierę piosenkarską. Nigdy nie ukrywał swoich marzeń aby zostać cenionym artystą. Repertuar Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim piosenki o miłości, o relacjach międzyludzkich. Dla wielu Artysta ten słusznie kojarzony jest z twórczością poświęconą tęsknocie emigranta za ojczystym krajem ale i z muzą opatrzoną piękną nutą słowiańską. Utwory Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim tematyka bardzo dojrzała a jednocześnie uniwersalna, w której to każdy ze słuchaczy jest w stanie odnaleźć cząstkę siebie bowiem słowa, które wyśpiewuje są dokładnie przemyślane, dobrane i wyartykułowane muzycznie.
Program:
9.07.16 (sobota)

godz.17:00 – The Postman
godz.19:00 – Leszcze z wokalistą Kacprem Kuszewskim
godz.21:00 – Ray Wilson w projekcie Genesis Classic

10.07.16 ( niedziela): Biesiada z TVS:

godz.17:00 – recital Damiana Holeckiego
godz.18:30 – Karpowicz Family
godz.20:00 – Andrzej Cierniewski z zespołem.

Ponadto od godz.12:00 dodatkowe atrakcje:
Stoiska twórców i kolekcjonerów oraz strefa rekreacyjna dla dzieci – bezpłatna karuzela i zjeżdżalnie.

Wstęp wolny. Miejsce: Amfiteatr Miejski w Iławie

źródło: Dominik Jaskulski / Iławskie Centrum Kultury

Tagi