Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Już w niedzielę poznamy najlepsze drużyny Coca-Cola Cup 2014 w województwie warmińsko-mazurskim

Od początku maja na terenie całego kraju odbywają się finały wojewódzkie Coca-Cola Cup 2014. Spośród blisko 4.000 zespołów zgłoszonych do udziału w turnieju zostały już tylko 384.

Już w niedzielę 8 czerwca w Olsztynie, na Stadionie Sportowym w Kortowie przy ul. Oczapowskiego 12 odbędzie się finał województwa warmińsko-mazurskiego.

Województwo warmińsko-mazurskie w tegorocznej edycji turnieju reprezentowane było przez 66 drużyn dziewcząt oraz 135 drużyn chłopców. Po blisko dwóch miesiącach rywalizacji w turnieju pozostało już tylko 8 drużyn żeńskich
i 16 męskich, które rywalizować będą o miano najlepszych w województwie.
W ubiegłym roku mistrzowski tytuł regionu warmińsko-mazurskiego turnieju Coca-Cola Cup zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Olsztynku i chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

W tym roku na zwycięzców tradycyjnie już czekają medale, puchary i awans do wielkiego finału krajowego. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który w tym roku zostanie zorganizowany na plaży miejskiej w Gdyni w dniach 12-15 czerwca 2014 r. Finałowa impreza będzie wielkim świętem sportu – z możliwością oglądania na wielkim ekranie pierwszych meczów Mistrzostw Świata FIFA, spotkaniem z ambasadorem turnieju Robertem Lewandowskim i wieloma atrakcjami dla całych rodzin w Strefie Aktywnego Życia. Zwycięzcy finału krajowego wyjadą na obóz piłkarski do Włoch, gdzie będą mieli okazję m.in. doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Oprócz emocji związanych z kibicowaniem młodym zawodnikom, na odwiedzających czeka wiele innych atrakcji. Tradycyjnie w towarzyszącej rozgrywkom Strefie Aktywnego Życia przygotowano mnóstwo sportowych gier i zabaw oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin.

– Coca-Cola Cup to nie tylko sportowa rywalizacja gimnazjalistów i trampolina do profesjonalnej kariery piłkarskiej, ale przede wszystkim sposób na pokazanie, że aktywne życie może dawać wiele radości i satysfakcji osobom w każdym wieku – tłumaczy Marianna Klimczak, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. – W tym roku po raz drugi gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry”. Chcemy wykorzystać zbudowaną przez 15 lat skalę i zasięg turnieju, by dotrzeć z edukacją zdrowotną do jak największej liczby osób. Dlatego też do wspólnej zabawy poza zawodnikami biorącymi udział w rozgrywkach, zapraszamy także ich rodziny oraz znajomych. W Strefie Aktywnego Życia odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w prostych konkurencjach sportowo-edukacyjnych oraz skorzystać z porad dietetyka – dodaje.

Strefa Aktywnego Życia Coca-Cola Cup to element realizacji strategii firmy Coca-Cola oraz jej światowej kampanii prowadzonej pod hasłem „Ruch to radość”, której jednym z głównych celów jest promocja aktywności fizycznej
i zachęcanie ludzi do ruchu. Ambicją firmy jest zaktywizowanie do 2020 roku 100 milionów osób na całym świecie.

Atrakcje w Strefie Aktywnego Życia

Strefa Aktywnego Życia to szereg atrakcji o charakterze sportowym i edukacyjnym. Wśród nich między innymi, „Strefa Ambasadora”, gdzie będzie można nauczyć się zagrań i trików piłkarskich, prezentowanych na ekranie przez najlepszego obecnie polskiego piłkarza, ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego. W „Strefie Wiedzy” – dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Dietetyki – odwiedzający uzyskają fachowe porady dietetyka na temat bilansu energetycznego, prawidłowej diety oraz nawadniania organizmu. Każdy będzie mógł też, np. rozegrać miniturniej
w piłkarzyki, spróbować swoich sił w piłkarskich kręglach lub boulach, a także sprawdzić umiejętność skoku dosiężnego czy utrzymania równowagi na równoważni.

Strefa Aktywnego Życia będzie otwarta dla wszystkich w godzinach od 9.00 do 17.00. Za udział w aktywacjach można otrzymać sportowe upominki.

Harmonogram finału wojewódzkiego w Olsztynie:

– 9.00 – rozpoczęcie turnieju

– 9.30 – mecze fazy grupowej

– 14.30 – mecze fazy pucharowej

– 16.30 – ceremonia wręczenia nagród

– 17.00 – zakończenie imprezy

Zespoły, które uzyskały awans do finału regionu warmińsko-mazurskiego:

Drużyny żeńskie:

Zespół Szkół – Janowiec Kościelny

Zespół Szkolno-Przedszkolny – Miłakowo

Gimnazjum Nr 2 – Ostróda

Publiczne Gimnazjum – Świątki

Zespół Szkół Ogólnokształcących – Wydminy

Gimnazjum Nr 1 – Barczewo

Publiczne Gimnazjum – Burkat

Gimnazjum – Węgorzewo

Drużyny męskie:

Zespół Szkół – Młynary

Gimnazjum Publiczne – Dobre Miasto

Gimnazjum Samorządowe Z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 – Iława

Gimnazjum – Lubawa

Gimnazjum Nr 2 – Elbląg

Gimnazjum Nr 13 – Olsztyn

Gimnazjum Nr 12 – Olsztyn

Gimnazjum Nr 2 – Ostróda

Gimnazjum im. Orła Białego – Korsze

Zespół Szkół – Janowiec Kościelny

Gimnazjum Nr 1 – Reszel

Publiczne Gimnazjum – Kowale Oleckie

Publiczne Gimnazjum – Biała Piska

Gimnazjum Nr 2 – Działdowo

Gimnazjum Nr 1 – Biskupiec

Publiczne Gimnazjum – Prostki

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, a partnerami technicznymi – firmy adidas
i T-Mobile.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska

inf. prasowa

foto / mat. prasowe

foto / mat. prasowe