Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Justyna Kaczmarczyk i Konrad Nosarzewski najlepsi w ostatnich zawodach CITY TRAIL – zdjęcia – wideo

Szósty z biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie w edycji 2018/2019 okazał się być szczęśliwym dla zwyciężczyni – Justyny Kaczmarczyk. Pochodząca z Białegostoku zawodniczka nie tylko wygrała dzisiejszy bieg, ale także zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Wśród mężczyzn najszybszym był dzisiaj Konrad Nosarzewski, który w generalce jest trzeci. Sobotni (9 marca) bieg był ostatnim w edycji 2018/2019. Przed biegaczami jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, które odbędzie się 3 kwietnia.

Justyna Kaczmarczyk ma na koncie jedno zwycięstwo, dwa drugie miejsca oraz jedno trzecie. Triumf w generalce zapewniła sobie dzisiejszym biegiem (5 km nad Jeziorem Długim pokonała w czasie 19:32), w którym wygrała ze znaczną przewagą nad Julią Pętlicką (jej wynik to 20:11). Obie zawodniczki mają dokładnie taką samą liczbę punktów, zatem o końcowym sukcesie zadecydował wynik najszybszego biegu, którym był ten dzisiejszy.

– Moim celem było dzisiaj utrzymywanie stałego tempa, aby w końcu złamać barierę 20 minut. Warunki na trasie wreszcie sprzyjały, a ja byłam dobrze przygotowana fizycznie, więc liczyłam też na wygraną wśród kobiet. Wiedziałam, że mam szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i nie zamierzałam odpuścić – podkreśliła po biegu Justyna Kaczmarczyk. – Trasa CITY TRAIL jest wymagająca, a każdy bieg rządził się swoimi prawami. Czasem brak dobrego obuwia sprawiał, że nie byłam w stanie utrzymywać tempa lepiej przygotowanych zawodniczek. Na pewno wygrana w tej serii biegów i ten dzisiejszy wynik na 5 kilometrów jest dobrym prognostykiem na zbliżające się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych i sezon stadionowy. Zawody były dla mnie fajnym elementem treningowym, więc tym bardziej cieszę się z wygranej, mimo że nie jest to mój koronny dystans. Mój główny dystans to 800 metrów – dodała.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyła Marta Barcewicz. Natomiast w dzisiejszym biegu trzecią lokatę zajęła Dorota Pawłowska (czas 21:23).

W rywalizacji mężczyzn już w styczniu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie Paweł Pszczółkowski, który dzisiaj nie startował. W dzisiejszym biegu najszybszym był Konrad Nosarzewski z czasem 16:41, który ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu w generalce. Drugie miejsce zajął dziś Piotr Bętkowski z ekipy organizacyjnej CITY TRAIL (wynik 16:54), a trzeci był tym razem Wiktor Kujawa (czas 17:00) – drugi zawodnik końcowej klasyfikacji.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 385 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 110 młodych sportowców. Zawody były inauguracją cyklu Olsztyn Biega 2019, w ramach którego odbędą się jeszcze cztery imprezy: XVII Bieg Jakubowy (28 kwietnia), Olsztyński Bieg Świętojański (22 czerwca), CITY TRAIL onTour (17 lipca) oraz UKIEL Olsztyn Półmaraton (15 września).

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 3 kwietnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Początek o godz. 18:00.

Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Olsztynie odbył się w listopadzie i przyciągnął 404 dorosłych i 155 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior. Poza Olsztynem w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Wyniki biegu głównego znajdują się pod linkiem:
http://bit.ly/CITY_TRAIL_Olsztyn_9_03_2019_wyniki

Autor: Justyna Grzywaczewska

Wideo: https://youtu.be/I8Z8tR_xqNc

Wideo: Rozgrzewka:https://youtu.be/bGmdxZ3d6OY

zdjęcia – wideo: Grzegorz Grabowski