Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Jak uczyć języków obcych na wesoło, czyli Tańce i Łamańce w WSPiA

Ponad 300 osób, głównie studentów WSPiA wzięło udział w Dniu Języków Obcych w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Podczas imprezy, która odbyła się w środę 13 kwietnia 2016 r., można było zobaczyć m.in. lektorów WSPiA w tańcu dworskim, pokazy tańca irlandzkiego, street dance, tańca orientalnego oraz prezentacje angielskich i ukraińskich pieśni w wykonaniu studentów.

 

Imprezę rozpoczęły punktualnie o 9:30 warsztaty językowe z Anną Kolbuszewską, trenerem wydawnictwa Pearson. Później studenci mogli uczestniczyć w konkursach: Tongue Twisters i Czy rozmowliajesz ty polskoju mowoju?. Były to tzw. łamańce językowe oraz konkurs języka polskiego.

 

Było trudno, ale można było sobie z tymi łamańcami poradzić – mówią studenci, którzy uczestniczyli w konkursie. – Były to zadania w stylu „Chrząszcz brzmi w trzcinie” tylko po angielsku. Bardzo fajne ćwiczenie pokazujące, że nauka języków obcych nie musi być nudna. Przyznam szczerze, że trudniej mieli nasi koledzy z Ukrainy, którzy musieli rozwiązać quiz gramatyczny i napisać, krótkie opowiadanie po Polsku. Jednak poradzili sobie z tym doskonale – mówi Paulina, studentka WSPiA.

 

Nasze zadanie było zdecydowanie trudniejsze – mówi z uśmiechem Wasyl, student WSPiA z Ukrainy. – Jednak intensywny kurs języka polskiego, w którym mogliśmy uczestniczyć, bardzo nam pomógł. Jeszcze kilka miesięcy temu nie zdecydowałbym się na udział w takiej zabawie. Dziś bez problemu poradziłem sobie z ułożeniem, krótkiej historyjki. Troszkę więcej problemów miałem z zadaniami z gramatyki. Według mnie Dzień Języków Obcych to doskonały pomysł, podczas którego możemy poznać różne kultury, języki i wesołe sposoby nauki – dodaje Wasyl.

 

Główną częścią imprezy był jednak blok muzyczno-rozrywkowy. W klubie studenckim „Zemsta Docenta” studenci mogli poznać m.in. kulturę Irlandzką, Street Dance oraz tańce orientalne. Na scenie zaprezentował się zespół taneczny Keraan, który poprowadzi warsztaty tańca irlandzkiego dla studentów. Warsztaty i pokazy taneczne przygotował także zespół Street Dance Crew.

 

Studentom najbardziej podobał się jednak występ „Dworskiej Ekipy z Newcastle”, podczas którego lektorzy z Zespołu Języków Obcych WSPiA zaprezentowali staro angielski taniec dworski. – To był najlepszy moment Dnia Języków Obcych. Kolejny raz mogliśmy zobaczyć naszych lektorów w tańcu. Wypadli rewelacyjnie, a my nagrodziliśmy ich burzą oklasków. To jest chyba najważniejszy moment tego dnia, na który zawsze czekamy. Co roku zastanawiamy się, co tym razem pokażą nasi lektorzy, których znamy bardziej z zajęć niż z występów scenicznych – mówią studenci WSPiA, którzy uczestniczyli w Dniu Języków Obcych.

 

Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentowali także studenci WSPiA. Przedstawili m.in. specjalnie przygotowane skecze oraz pieśń ukraińska. W „Zemście Docenta można było także usłyszeć angielski song w wykonaniu Magdaleny Trzaski i pokaz tańca orientalnego w wykonaniu Natalii Smoroń. Dnia Języków Obcych zakończyło wspólne tańczenie popularnego tańca „Belgijki”.

 

„Dzień Języków Obcych” pod hasłem Tańce i Łamańce organizowany jest w Wyższej Szkole Prawa i Administracji od 2010 r. Jak tłumaczy Danuta Bałanda, kierownik Zespołu Języków Obcych w WSPiA impreza ma na calu zachęcenie studentów do nauki różnych języków.

 

– Chcemy też zaprezentować nowe, ciekawe i wesołe sposoby nauki. Studenci mogą zobaczyć, jak w lekki, zabawny i interesujący sposób można przekazać wiedzę, informacje i umiejętności. To bardzo ważne szczególnie w czasach, w których znajomość języków obcych to podstawa. Podczas tej imprezy pokazujemy, że uczyć możemy się ich w różny sposób. Staramy się także zaprezentować różne kultury, zwyczaje i np. tańce innych narodów – wyjaśnia Danuta Bałanda, organizatorka Dnia Języków Obcych w WSPiA.

 

„Dzień Języków Obcych”, jak co roku zorganizował działający w WSPiA Zespół Języków Obcych.

 

Przemysław Pawlak
Rzecznik prasowy WSPiA