Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Inwestycja oświatowa z Dywit w pierwszej 6. Konkursu „Modernizacja roku”!

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dywitach z budową obserwatorium astronomicznego w pierwszej szóstce ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”! Uroczysta gala i ogłoszenie wyników tego prestiżowego konkursu odbyło się w czwartek 5 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Dyplom i nominację finałową odebrał Waldemar Szydlik, sekretarz Gmina Dywity.

To spore wyróżnienie tym bardziej, że do konkursu zgłoszono 510 obiektów z całej Polski, a nominację do finału otrzymały 82 obiekty w 14 kategoriach – mówi Waldemar Szydlik. – My znaleźliśmy się w finałowej szóstce kategorii „Obiekty szkolnictwa”. Warto podkreślić, że z Warmii i Mazur w finale był tylko jeszcze obiekt z Olecka.


„Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” to najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, który promuje i wyróżnia najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji, czy adaptacji. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Warto wspomnieć, że trzy lata temu w najlepszej piątce konkursu znalazł się zmodernizowany stadion w Dywitach, a siedem lat temu wyróżnienie w finale otrzymała zrewitalizowana zabytkowa Stodoła w Dywitach, gdzie funkcjonuje targowisko wiejskie.

inf. prasowa