Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Ilawianka Aleksandra Grysz doceniona w swiatowym finale Miss Earth

Aleksandra Grysz z Iławy, zwyciężczyni polskiej edycji Miss Earth Poland, została doceniona przez jury w międzynarodowym finale jednego z największych i najważniejszych konkursów piękności na świecie – Miss Earth 2018. W dwóch na trzy kategorie, w których oceniane były kandydatki do korony reprezentujące 87 krajów, 22-letnia Polka zajęła wysokie lokaty.

 

Pod względem „Figury i Formy” Iławianka uplasowała się na 2. miejscu wśród wszystkich finalistek. Jednocześnie w kategorii „Inteligencja i Rozmowa” znalazła się w drugiej dziesiątce, udowadniając, że jest nie tylko piękną, ale też błyskotliwą kobietą. Tegoroczny finał Miss Earth odbył się w Manili na Filipinach. Tytuł najpiękniejszej kobiety Miss Earth 2018 przypadł reprezentantce Nepalu – Nguyễn Phương Khánh.

 

– Aleksandra Grysz doskonale zaprezentowała się w finale Miss Earth. Była nie tylko typowana przez strony „missologów” na całym świecie do najlepszych finalistek międzynarodowego konkursu, ale została doceniona też przez filipińskich sponsorów, którzy bardzo chętnie wybierali Polkę do promowania swoich firm w czasie zgrupowania. Miss Earth Poland została zaproszona m.in. do otwarcia wyspy Boracay, która była zamknięta dla turystów przez 6 miesięcy. W rozmowach z prasą, telewizją czy podczas konferencji organizowanych wspólnie z filipińskim Ministerstwem Ochrony Środowiska, Aleksandra cały czas podnosiła temat ekologii.  Nasza kandydatka wspólnie z Miss Earth Nepalu zostały uznane za dwie najbardziej doświadczone finalistki w kontekście ochrony środowiska i ekologii, a właśnie tym ideom przyświeca przecież cały konkurs. Dlatego reprezentantka Polski na pewno zostanie zapamiętana na długo. Po powrocie do kraju zamierzamy kontynuować wspólne działania na rzecz promowania proekologicznych zachowań – mówi Francys Barraza, dyrektor generalna konkursu Miss Earth Poland 2018.

 

W światowym finale Miss Earth Aleksandra Grysz dumnie reprezentowała Polskę, występując m.in. w sukniach wieczorowych Laurelle, a także w sukni narodowej. Poprzez piękno kobiet konkurs zwraca uwagę na tematy związane z ochroną środowiska i przyszłością naszej planety. Chcąc położyć nacisk na kwestię wycinki lasu, Iławianka miała więc na sobie suknię bogini harmonii związaną z tą tematyką. Całość kreacji uzupełniała biżuteria Lewanowicz. Marka ufundowała też prezent w postaci pięknej biżuterii z bursztynem, który został wystawiony na aukcji na rzecz Fundacji Greenpeace.

 

– Zgrupowanie przygotowujące do finału Miss Earth to była prawdziwa szkoła przetrwania. Kalendarz praktycznie przez cały miesiąc był zapełniony po brzegi. Odbyłyśmy serię spotkań w szkołach, gdzie rozmawiałyśmy na temat ekologii, brałyśmy udział w wielu akcjach sadzenia drzew. Wszystko po to, by szerzyć świadomość związaną z koniecznością dbałości o środowisko. Tematem, na który chciałam zwrócić szczególną uwagę w tym roku, była wycinka lasów. Ale bliskie są mi również kwestie dot. zanieczyszczenia powietrza, tak aktualne teraz w Polsce, czy zanieczyszczenia wody, bo sama wychowałam się nad jeziorem. Urzekła mnie bardzo otwartość Filipińczyków, cieszę się też, że mogłam poznać tyle fantastycznych kobiet reprezentujących kraje z całego świata, dla których tak ważny jest temat ochrony środowiska. Była to niezapomniana przygoda – mówi Aleksandra Grysz, Miss Earth Poland 2018 i finalistka konkursu Miss Earth 2018.

Aleksandra Grysz – final Miss Earth 2018 / foto. mat. prasowe

Więcej na www.missearthpoland.pl.

 

inf. prasowa Anna Omelanska, Kinga Szkutnik