UKS Trójeczka Olsztyn wygrywa z MKS…

Dziś (18-11) w Olsztynie Odbył się …

Terytorialsi z Warmii i Mazur na ćw…

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Br…

Wyjątkowe iluminacje na 80-lecie Gu…

Wznosząca się nad centrum Zakopaneg…

Iława: Jarmark Bożonarodzeniowy - s…

Tym razem Jarmark Bożonarodzeniowy …

Olsztyn: Władysław Grabski. 100-lec…

NARODOWY BANK POLSKI Oddział Okręgo…

«
»

Iława: Wernisaż wystawy” Absolwenci Stąd”

PORT 110  i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PRO BONO zapraszają na wernisaż wystawy prac dyplomowych tegorocznych absolwentów uczelni artystycznych pochodzących z powiatu iławskiego.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 września 2016 r. o godz. 19 w Galerii Taras PORTU 110 przy ul. Konstytucji 3 Maja 7 w Iławie.

Autorkami wystawy są :

Ada Bartkowska

Ada Bartkowska

Ada Bartkowska

Iławianka. Po ukończeniu Państwowego Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy podjęła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Grafika.

W 2016r. uzyskała tytuł licencjata.  Część artystyczną pracy dyplomowej wykonanej w pracowni Sitodruku stanowił Cykl małych formatów, zrealizowany pod okiem dr Katarzyny Łukasik (oraz asystenta Kuby Zająca). Część projektowa pod tytułem: Zestaw plakatów została wykonana w Pracowni Propagandy Społecznej u prof. Jacka Staniszewskiego i mgr Edyty Majewskiej. Praca pisemna pod tytułem Uroki małych formatów powstała pod okiem dr. Romana Nieczyporowskiego.

 

Paulina Kozicka

Paulina Kozicka

Paulina Kozicka

Iławianka. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Iławie podęła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2016 r. uzyskała tytuł licencjata. Dyplom licencjacki składał się z dwóch części: artystycznej i projektowej. Częścią artystyczną był cykl litografii wykonany w Pracowni Litografii prowadzonej przez prof. Zbigniewa Gorlaka, natomiast częścią projektową była Seria Książek z Rosji, która powstała w Pracowni Grafiki Wydawniczej prowadzonej przez prof. Janusza Górskiego.

 

 

 

 

Ewa Najda

Ewa Najda

Ewa Najda

Iławianka. Po ukończeniu Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy podjęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Grafiki. W 2014 roku obroniła licencjat pod opieką dr hab. Jadwigi Okrasy. Praca dyplomowa składała się z cyklu siedmiu ilustracji inspirowanych baśniami Braci Grimm wykonanych techniką rysunkową na komputerze. We wrześniu tego roku bronić będzie pracy magisterskiej pod opieką prof. Anusza Górskiego. Tematem pracy jest ilustrowana książeczka dla dzieci przedstawiająca dwanaście różnych ras psów.

 

 

 

 

Artur Rudaś

Artur Rudaś

Artur Rudaś

Mieszka w Zalewie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Iławie podął studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego na kierunkach Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz Architektura Krajobrazu. W 2016r. uzyskał tytuł licencjata. Dyplom artystyczny został wykonany w pracowni fotografii pod opieką prof. Janusza Połoma.

 

 

 

 

 

 

Alicja Sobczyńska

Alicja Sobczyńska

Alicja Soboczyńska

Lubawianka. Po ukończeniu Zespołu Szkół w Lubawie podjęła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. W 2016 r. uzyskała tytuł licencjata. Dyplom artystyczny został wykonany techniką akwareli w pracowni malarstwa pod opieką prof. Zygmunta Drońskiego. Cykl nosi tytuł Przewaga.

W 2011 r. była uczestnikiem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Iława odbita w wodzie” organizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju PRO BONO.

 

 

 

 

Emilia Kalinowska

Emilia Kalinowska

Gościnnie  zobaczymy też prace  Iławianki  Emilii  Kalinowskiej  . Studentki historii sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i absolwentki Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. Aplikowała jednokrotnie na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się teorią sztuki, rysunkiem, malarstwem i witrażem. Jej ulubioną techniką, w której najczęściej tworzy jest rysunek piórkiem i tuszem.

 

Opieka artystyczna: Bogdan Wojtek Bartkowski

Tekst oraz zdjęcia wykorzystane w artykule przesłane przez Iławskie Centrum Kultury.

Tagi