Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

II edycja Futbolowego Gdańska – Ligi dla Młodzieży

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku zaprasza do udziału w II Edycji Projektu „Futbolowy Gdańsk – Liga dla Młodzieży”. Rekrutacja rusza 4 września. Zapraszamy wszystkie szkoły gimnazjalne i licealne z Gdańska.

 

Projekt Futbolowy Gdańsk ma na celu wykorzystanie potencjału futbolu amatorskiego jako narzędzia do promowania aktywnego spędzania czasu, promocji zasad fair play, zdrowego stylu życia bez używek oraz integrację środowisk różnych dzielnic Gdańska.

– Rywalizacja, zaangażowanie i determinacja, to słowa najlepiej oddające to, co się działo podczas I Edycji Ligii – mówi Koordynator Projektu Jan Ptach. – Ufam, że II Edycja przyciągnie jeszcze więcej drużyn, a nowość w postaci warsztatów pozytywnego kibicowania przyczyni się w znacznym stopniu do stworzenia nowej jakości kibiców. Formuła Ligi i udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny, może w niej wziąć udział młodzież do 17 roku życia. Chcemy również zaproponować uczestnikom Ligi oprócz rozgrywek piłkarskich wspólne wyjścia na mecze Lechii Gdańsk wzbogacone o pozytywny doping.

 

Po okresie wakacyjnym liczymy, że każdy z przyszłych uczestników Ligi  jest przepełniony pozytywną energią. My również nie zwalniamy tempa i przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla uczestników. Pierwsza z nich to fakt podniesienia granicy wieku uczestników do 17 roku życia. Dodatkowo, każda chętna osoba grająca w Lidze, będzie mogła wziąć udział w innowacyjnych warsztatach z pozytywnego kibicowania, by zobaczyć, co to znaczy być dumnym ze swojej drużyny i poczuć radość ze wspólnego kibicowania oraz odczarować często nienajlepszy obraz kibica.

 

Szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek znajdziemy w regulaminie rekrutacji i uczestnictwa: http://www.gdansk.pl/organizacje,1749.html

 

Koordynator Projektu: Jan Ptach, tel: 58 3236775

Damian Kuźmiński, Wydział Polityki Społecznej UMG, tel: 58 5268025, e-mail: futbolowy@gdansk.gda.pl

 

źródło: Dariusz Wołodźko – Biuro Prasowe