Aleksandra Grysz została Miss Warmi…

W sobotę (9 grudnia 2017) w Hotelu …

Oszczędzanie się opłaca!

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgo…

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Eu…

Światowa Rada Sportów Motorowych FI…

Szer. Sandra KRUK Wicemistrzyni Świ…

Walka na ringu czy służba wojskowa?…

Moda: świąteczna kolekcja MOHITO Li…

Projektanci MOHITO przygotowali kol…

«
»

Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury w jamajskich rytmach

3. kolejka leśnych zawodów z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury rozpoczęta! Zainaugurowano ją w Olsztynie, gdzie dzięki trenerowi zBiegiemNatury Pawłowi Pszczółkowskiemu panowała jamajska atmosfera.
Zwycięzcą sobotniego biegu nad Jeziorem Długim został po raz trzeci w obecnej edycji Wojciech Kopeć. 5-kilometrową trasę w niełatwych warunkach (gdzieniegdzie śnieg, miejscami lód) pokonał w 17:06. Wśród pań najszybsza była – podobnie jak podczas listopadowego biegu – Martyna Konarzewska (19:30).
Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził trener Olsztyn zBiegiemNatury Paweł Pszczółkowski, który spędził pierwszy tydzień grudnia na … Jamajce! Paweł wygrał bowiem konkurs, w którym nagrodą był wyjazd na REGGAE Maraton. – Podczas rozgrzewki chciałem przekazać naszym olsztyńskim biegaczom nieco jamajskiej energii. Stąd całą rozgrzewkę prowadziłem w kolorowej czapce, a w tle słyszeliśmy muzykę reggae – mówi Paweł. – Po biegu odpowiedziałem na mnóstwo pytań dotyczących wyjazdu.  Muszę przyznać, że podróż była bardzo ciekawa. Zacznijmy od tego, że start biegu, w którym brałem udział – półmaratonu (21 97,5 m) był o godzinie 5 rano. To oczywiście po to, aby uniknąć biegania w upale. Po drugie niesamowite było bieganie wśród tak różnorodnych ludzi. Wśród około 2 tysięcy biegaczy można było spotkać mieszkańców kilkudziesięciu krajów świata – USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Kostaryki, Dominikany, Japonii… Dużym przeżyciem było też pasta party. 25 stoisk ze wspaniałym jedzeniem, jak w wielkiej restauracji, a do tego koncert z muzyką na żywo.
Paweł opowiedział także o zupełnie nieznanych w Polsce rozwiązaniach dotyczących punktów odżywiania na trasie. – Co 2 mile, czyli około 3 km rozstawione były punkty z wodą, napojami i żelami energetycznymi w workach. Trzeba je było rozgryźć lub przedziurawić palcem. Na początku było to trudne, ale szybko opracowałem technikę rozgryzania worka i muszę powiedzieć, że to bardzo fajne rozwiązanie. Z kolei na mecie oprócz standardowych izotoników podawano świeży napój z kokosów. Świetna sprawa!
Miło choć na chwilę przenieść się w słoneczne i ciepłe klimaty, ale wracając nad Jezioro Długie w Olsztynie nie możemy zapomnieć o biegach dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. W olsztyńskiej edycji ogólnopolskiego cyklu podczas każdych zawodów startuje kilkudziesięciu młodych biegaczy! Brawo!

Kolejne zawody Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury odbędą się 25. stycznia.
Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to poza Olsztynem: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów.

gp_olsztyn_14_12_4 gp_olsztyn_14_12_2 gp_olsztyn_14_12_3

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia akcji na facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

źródło: Mat. prasowe Justyna Grzywaczewska / Fot. organizatora

Tagi