Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w …

Wraz z początkiem października Pols…

Gdańsk: Bezpłatne warsztaty floryst…

27 września 2018 r., w Domu Uphagen…

Międzynarodowa Interdyscyplinarna K…

Zapraszamy do udziału w Międzynarod…

Najbardziej rowerowe miasto w Polsc…

Tego dowiemy się na końcu września.…

Gągławki - miejscowość w woj. warm-…

Gągławki – wieś w Polsce położona w…

«
»

Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury w jamajskich rytmach

3. kolejka leśnych zawodów z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury rozpoczęta! Zainaugurowano ją w Olsztynie, gdzie dzięki trenerowi zBiegiemNatury Pawłowi Pszczółkowskiemu panowała jamajska atmosfera.
Zwycięzcą sobotniego biegu nad Jeziorem Długim został po raz trzeci w obecnej edycji Wojciech Kopeć. 5-kilometrową trasę w niełatwych warunkach (gdzieniegdzie śnieg, miejscami lód) pokonał w 17:06. Wśród pań najszybsza była – podobnie jak podczas listopadowego biegu – Martyna Konarzewska (19:30).
Rozgrzewkę przed biegiem poprowadził trener Olsztyn zBiegiemNatury Paweł Pszczółkowski, który spędził pierwszy tydzień grudnia na … Jamajce! Paweł wygrał bowiem konkurs, w którym nagrodą był wyjazd na REGGAE Maraton. – Podczas rozgrzewki chciałem przekazać naszym olsztyńskim biegaczom nieco jamajskiej energii. Stąd całą rozgrzewkę prowadziłem w kolorowej czapce, a w tle słyszeliśmy muzykę reggae – mówi Paweł. – Po biegu odpowiedziałem na mnóstwo pytań dotyczących wyjazdu.  Muszę przyznać, że podróż była bardzo ciekawa. Zacznijmy od tego, że start biegu, w którym brałem udział – półmaratonu (21 97,5 m) był o godzinie 5 rano. To oczywiście po to, aby uniknąć biegania w upale. Po drugie niesamowite było bieganie wśród tak różnorodnych ludzi. Wśród około 2 tysięcy biegaczy można było spotkać mieszkańców kilkudziesięciu krajów świata – USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Kostaryki, Dominikany, Japonii… Dużym przeżyciem było też pasta party. 25 stoisk ze wspaniałym jedzeniem, jak w wielkiej restauracji, a do tego koncert z muzyką na żywo.
Paweł opowiedział także o zupełnie nieznanych w Polsce rozwiązaniach dotyczących punktów odżywiania na trasie. – Co 2 mile, czyli około 3 km rozstawione były punkty z wodą, napojami i żelami energetycznymi w workach. Trzeba je było rozgryźć lub przedziurawić palcem. Na początku było to trudne, ale szybko opracowałem technikę rozgryzania worka i muszę powiedzieć, że to bardzo fajne rozwiązanie. Z kolei na mecie oprócz standardowych izotoników podawano świeży napój z kokosów. Świetna sprawa!
Miło choć na chwilę przenieść się w słoneczne i ciepłe klimaty, ale wracając nad Jezioro Długie w Olsztynie nie możemy zapomnieć o biegach dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. W olsztyńskiej edycji ogólnopolskiego cyklu podczas każdych zawodów startuje kilkudziesięciu młodych biegaczy! Brawo!

Kolejne zawody Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury odbędą się 25. stycznia.
Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to poza Olsztynem: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów.

gp_olsztyn_14_12_4 gp_olsztyn_14_12_2 gp_olsztyn_14_12_3

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia akcji na facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

źródło: Mat. prasowe Justyna Grzywaczewska / Fot. organizatora

Tagi