Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

Góra Czterech Wiatrów – G4W – Mrągowo – zdjęcia – wideo

Miłośnikom białego szaleństwa polecamy Górę Czterech Wiatrów, która znajduje się na terenie Gminy Mrągowo, na Półwyspie Czterech Wiatrów i wznosi się na wysokość 182,5m npm.

Różnice wzniesień na G4W wahają się od 21m przy wyciągu bezpodporowym (WB3), 34m w części łagodniejszej (przy wyciągu WO2), do 46m w części bardziej stromej (przy wyciągu WO1).

Zjazd na tzw.”krechę”prosto z góry do dołu to długość ok.300m.
Ogólna długość wszystkich tras narciarskich to ok.1800m.

Długości wyciągów orczykowych to odpowiednio:WO1 – 290m i WO2 – 270m.
Z kolei długość „małego” wyciągu bezpodporowego używanego do holowania
narciarzy oraz dętek snowtubingu WB3 – 200m.

Góra Czterech Wiatrów położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos, w bezpośredniej bliskości miasta Mrągowa. Obszar Góry o powierzchni ok. 60 ha jest własnością komunalną Gminy Mrągowo. Góra, częściowo zalesiona, jest wspaniałym punktem widokowym, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta i jego okolic.

Gmina Mrągowo, z myślą o przedłużeniu sezonu turystycznego, zrealizowała niecodzienny na terenie Warmii i Mazur projekt. Wybudowała tutaj całoroczny ośrodek sportowy pod nazwą „GÓRA CZTERECH WIATRÓW”.

Na realizację tego projektu Gmina uzyskała środki finansowe z kontraktu wojewódzkiego, jak również z Ministerstwa Edukacji i Sportu.

Na Górze Czterech Wiatrów wybudowano nowoczesny i stylowy budynek zaplecza-Schronisko, mieszczący m.in.: bar – restaurację z kominkiem, ogólnodostępne toalety wraz z toaletą dla niepełnosprawnych, miejsca noclegowe, punkt opieki medycznej, pomieszczenia dla wypożyczalni sprzętu sportowego, pomieszczenia socjalne, warsztat, garaż. Podniosło to ewidentnie standard oferowanych przez Ośrodek usług.

Zimą do dyspozycji gości są, m.in.: „łączka” dla początkujących oraz lodowisko (odpowiednie warunki pogodowe), dla narciarzy są dwa wyciągi orczykowe, jeden wyciąg bezpodporowy (m.in. do holowania dętek Snowtubingu), pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, począwszy od tras niebieskich, poprzez czerwoną a kończąc na czarnej. Tuż obok wyciągu WO1 znajduje się snowpark, miejsce dla snowboardzistów z odpowiednim wyposażeniem. Ośrodek wyposażony jest w ratrak i skuter śnieżny,a cały teren oświetlony jest przez całą dobę.

Trasy zjazdowe są dopuszczane do ruchu przez GOPR, a nad bezpieczeństwem gości czuwają Ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR oraz Ratownicy Medyczni z Mrągowa.

Na terenie Ośrodka działają dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, oferujące również serwis narciarski.

Działa również licencjonowana Szkoła Narciarska, proponująca chętnym naukę jazdy na nartach lub doskonalenie nabytych już własnych umiejętności narciarskich.

Unikalne warunki klimatyczne i możliwość czerpania wody bezpośrednio z jeziora, pozwalają na utrzymanie warunków śniegowych od pierwszych dni grudnia nawet do końca kwietnia.

Dodatkowym atutem naszego Ośrodka są niewątpliwe walory turystyczne ziemi mrągowskiej oraz stosunkowo niewielkie odległości od Olsztyna (60 km) i Warszawy (200 km) a także bezpośrednia dostępność do głównych ciągów komunikacyjnych (krajowa 16-tka). Na stoku znajdują się cztery trasy narciarskie (po 300 metrów każda), dwa wyciągi, tor saneczkowy i rynny dla miłośników snowbordu.

Aktualne informacje o stoku znajdziecie zawsze na oficjalnej stronie: http://g4w.pl/