Sukces Polaków w Mistrzostwach Euro…

W zakończonych w sobotę w Warnemünd…

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej…

Bieg Zawiszaka - Mistrzostwa Służb …

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. I…

25 sierpnia 2018 na krakowskich Bło…

Graduacja Absolwentów 2018

Prawie 100 absolwentów „administrac…

Wojska Obrony Terytorialnej na Warm…

W najbliższą sobotę odbędzie się wc…

«
»

Gdańsk: RUSZA NABÓR DO WOLONTARIATU W ECS

Wyjątkową okazję do zaprezentowania mieszkańcom i turystom nowej wizytówki Gdańska – Europejskiego Centrum Solidarności – będą mieli wolontariusze, którzy wcielą się niejako w rolę gospodarzy. W dniach 30–31 sierpnia 2014 roku ECS otwiera podwoje. To nowoczesna instytucja kultury: multimedialne muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka oraz miejsce spotkań obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój demokracji.

Kto może zostać wolontariuszem?

Musisz być pełnoletni, znać język angielski w stopniu komunikatywnym, mieć życzliwość dla ludzi
i pasję, nieważne za to są wiek, płeć, stopień sprawności fizycznej i to, skąd pochodzisz.

30 sierpnia wolontariusze będą działać we wszystkich miejscach aktywności: podczas warsztatów, prelekcji filmowych i debat, w bibliotece, punktach informacyjnych, biurze prasowym, będą odbierać gości z lotniska…

Każdy, kto chce wziąć udział w tym wydarzeniu, powinien zarezerwować ok. dwóch tygodni.

– Od 18 sierpnia zaplanowaliśmy w godzinach popołudniowych m.in. dwa szkolenia specjalistyczne, grę miejską uczącą topografii terenu i spotkania z pracownikami ECS – opowiada Alicja Kaczmarek, opiekunka wolontariatu z upoważnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, w którym działa już od 10 lat.

Jakie korzyści płyną z wolontariatu?

– Wolontariat jest aktywnością społeczną, która wymaga zaangażowania i poświęcenia, w zamian oferując wiele korzyści: wzrasta w nas poczucie własnej wartości, możemy podzielić się talentami,
a jednocześnie uczestniczymy w ważnych wydarzeniach, poznajemy ciekawych ludzi, uczymy się działania w grupie i „od zaplecza” śledzimy mechanizmy organizacji – wylicza Alicja Kaczmarek.

Wszyscy wolontariusze dostaną jednakowe stroje, zostaną ubezpieczeni i nakarmieni, będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, a po wydarzeniu otrzymają certyfikat.

– Dotąd wolontariusze działali w ECS akcyjnie, wspierali głównie Wydział Kultury Obywatelskiej. Teraz inaugurujemy wolontariat stały – mówi Anna Fedas, koordynatorka wolontariatu ze strony ECS, która przynajmniej trzy razy w roku sama staje się wolontariuszką, a od sześciu lat pracuje w organizacjach pozarządowych. – Niezwykle istotnym elementem programu otwarcia ECS jest projekt ZOSTAJĘ W ECS.

Rekrutacja trwa do 11 sierpnia.

ZGŁOSZENIA

● Wypełnij zgłoszenie online: www.kiwi.org.pl → Oferty wolontariackie → Otwórz z nami Europejskie Centrum Solidarności

● Czekaj na odpowiedź, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami, aby odbyć z nimi rozmowę (możliwy kontakt za pośrednictwem Skype’a)

inf. prasowa

Tagi