Aleksandra Grysz została Miss Warmi…

W sobotę (9 grudnia 2017) w Hotelu …

Oszczędzanie się opłaca!

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgo…

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Eu…

Światowa Rada Sportów Motorowych FI…

Szer. Sandra KRUK Wicemistrzyni Świ…

Walka na ringu czy służba wojskowa?…

Moda: świąteczna kolekcja MOHITO Li…

Projektanci MOHITO przygotowali kol…

«
»

Gdańsk: RUSZA NABÓR DO WOLONTARIATU W ECS

Wyjątkową okazję do zaprezentowania mieszkańcom i turystom nowej wizytówki Gdańska – Europejskiego Centrum Solidarności – będą mieli wolontariusze, którzy wcielą się niejako w rolę gospodarzy. W dniach 30–31 sierpnia 2014 roku ECS otwiera podwoje. To nowoczesna instytucja kultury: multimedialne muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka oraz miejsce spotkań obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za rozwój demokracji.

Kto może zostać wolontariuszem?

Musisz być pełnoletni, znać język angielski w stopniu komunikatywnym, mieć życzliwość dla ludzi
i pasję, nieważne za to są wiek, płeć, stopień sprawności fizycznej i to, skąd pochodzisz.

30 sierpnia wolontariusze będą działać we wszystkich miejscach aktywności: podczas warsztatów, prelekcji filmowych i debat, w bibliotece, punktach informacyjnych, biurze prasowym, będą odbierać gości z lotniska…

Każdy, kto chce wziąć udział w tym wydarzeniu, powinien zarezerwować ok. dwóch tygodni.

– Od 18 sierpnia zaplanowaliśmy w godzinach popołudniowych m.in. dwa szkolenia specjalistyczne, grę miejską uczącą topografii terenu i spotkania z pracownikami ECS – opowiada Alicja Kaczmarek, opiekunka wolontariatu z upoważnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, w którym działa już od 10 lat.

Jakie korzyści płyną z wolontariatu?

– Wolontariat jest aktywnością społeczną, która wymaga zaangażowania i poświęcenia, w zamian oferując wiele korzyści: wzrasta w nas poczucie własnej wartości, możemy podzielić się talentami,
a jednocześnie uczestniczymy w ważnych wydarzeniach, poznajemy ciekawych ludzi, uczymy się działania w grupie i „od zaplecza” śledzimy mechanizmy organizacji – wylicza Alicja Kaczmarek.

Wszyscy wolontariusze dostaną jednakowe stroje, zostaną ubezpieczeni i nakarmieni, będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, a po wydarzeniu otrzymają certyfikat.

– Dotąd wolontariusze działali w ECS akcyjnie, wspierali głównie Wydział Kultury Obywatelskiej. Teraz inaugurujemy wolontariat stały – mówi Anna Fedas, koordynatorka wolontariatu ze strony ECS, która przynajmniej trzy razy w roku sama staje się wolontariuszką, a od sześciu lat pracuje w organizacjach pozarządowych. – Niezwykle istotnym elementem programu otwarcia ECS jest projekt ZOSTAJĘ W ECS.

Rekrutacja trwa do 11 sierpnia.

ZGŁOSZENIA

● Wypełnij zgłoszenie online: www.kiwi.org.pl → Oferty wolontariackie → Otwórz z nami Europejskie Centrum Solidarności

● Czekaj na odpowiedź, skontaktujemy się z wybranymi kandydatami, aby odbyć z nimi rozmowę (możliwy kontakt za pośrednictwem Skype’a)

inf. prasowa

Tagi