MOHITO KAMPANIA JESIEŃ-ZIMA 2019

Tej jesieni MOHITO nadal zachwyca …

JESIENNA KOLEKCJA KAPSUŁOWA PURE CO…

Kwintesencja prostoty i elegancji,…

Limitowana edycja debiutanckiej pły…

Debiutancki album Roksany Węg…

Terytorialsi z Warmii i Mazur częśc…

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytor…

Uroczyste zakończenie projektu "Z K…

Muzeum dla pszczół . W Muzeum Budo…

«
»

Gdańsk: Propozycje na drugi tydzień ferii

Półkolonie zimowe w szkołach, hokej podwodny, zimowa szkoła ratownictwa, kurs samoobrony, warsztaty muzyczne, taneczne, a nawet piknik żeglarski – to wybrane propozycje na drugi tydzień ferii zimowych w Gdańsku.

 

 

Pełna oferta znajduje się tutaj: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto

 

Wybrane propozycje na drugi tydzień ferii:

Półkolonie w szkołach

 

Dzieci i młodzież mogą spędzić wolny czas m.in. w 51 placówkach szkolnych. Z budżetu miasta przeznaczono 219 454 zł na płace dla opiekunów, którzy spędzą z młodzieżą w szkołach blisko 8 tys. godzin. Ponad pięcioma tysiącami uczniów opiekuje się będzie 379 nauczycieli.

 

 

 

Zajęci na pływali i kurs samoobrony – Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

 

Jak co roku wszystkie zajęcia podczas ferii zimowych są bezpłatne i otwarte, nie wymagające wcześniejszych zapisów. W drugim tygodniu ferii GOKF organizuje na Suchaninie oraz Przymorzu zajęcia na pływalni, gdzie dzieci i młodzież podczas gier i zabaw będzie oswajać się z wodą i doskonalić swe umiejętności pływackie.

 

Dla wszystkich chętnych w drugim tygodniu ferii organizowany jest kurs samoobrony.

 

 

 

Warsztaty gry na gitarze elektrycznej – Dom Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25

 

Omówienie rodzajów gitar elektrycznych i wzmacniaczy gitarowych. Przedstawienie wad i zalet każdego typu. Granie muzyki z tabulatury i ze słuchu. Ćwiczenia rytmiczne w oparciu o znane riffy rockowe. Omówienie sposobów wykorzystania komputera do nagrywania muzyki gitarowej.

 

 

 

KinoPort- bezpłatne projekcje filmowe w Łaźni

 

Termin: 21.01 – 31.01.2014r., godz. 10:00, 13:15

 

Miejsce: KinoPort / CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5 , Gdańsk – Nowy Port

 

W czasie zimowych ferii szkolnych zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w bezpłatnych projekcjach filmowych. Wśród tytułów, które będzie można zobaczyć w KinoPorcie znalazły się między innymi najpiękniejsze filmy animowane ze studia Walta Disneya, takie jak „Księżniczka i żaba”, „Król lew”, a także seria niezapomnianych przygód wychowanków Akademii Pana Kleksa. Informacje o repertuarze: www.laznia.pl

 

 

 

„KreaTURNUS” – Centrum Sztuki współczesnej Łaźnia

 

W okresie ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na kreatywne spotkania ze sztuką. W obu placówkach Łaźni przygotowano bogatą ofertę warsztatową, na którą składa się na KreaTURNUS (20.01 – 01.02.2013 r., godz. 9.00 – 14.00), miejsce: CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1. Podczas warsztatów można zdobyć umiejętności zaprojektowania i wykonania swojej własnej nowatorskiej i awangardowej kolekcji odzieży. Efekty pracy będzie zaprezentowany na pokazie mody!

 

 

 

Hokej podwodny – MOSiR

 

MOSiR wspólnie z Klubem Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia, które są prowadzone na dnie basenu! Wystarczy, aby przyjść z własnym kompletem ABC. Zajęcia odbywać się będą w czasie ferii w dniach 20-24 oraz 27-31 stycznia 2014 r o godzinie 15.00 na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku.

 

 

 

Zimowa szkoła ratownictwa – MOSiR

 

Zimowa Szkoła Ratownictwa działa podczas ferii zimowych (20 stycznia – 2 lutego 2014), od poniedziałku do piątku w godzinach 14-15 i 15-16 oraz w niedzielę o godzinie 8.20. Zajęcia na Pływalni MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13 są przeznaczone dla młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 16 lat.

 

Zapisy prosimy przesyłać drogą mailową na adres e-mail: kapieliska@mosir.gda.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

Piknik Żeglarski – Program Edukacji Morskiej

 

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku przygotował propozycję dla wszystkich młodych miłośników wiatru i wody. 31 stycznia odbędzie się piknik żeglarski, podczas którego zaplanowano mnóstwo atrakcji. Piknik odbędzie się 31 stycznia w Morskim Przedszkolu przy ul. Rogalińskiej 17, od godziny 14.00.

 

Szczególnie zapraszamy uczniów gdańskich szkół, którzy mają za sobą edukacyjny rejs po Zatoce Gdańskiej i złapali żeglarskiego bakcyla. Będzie to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć sobie rodzaje węzłów oraz zasady poruszania się po łódce, tak aby być gotowym do nowego sezonu – mówi Maciej Makuła, Kierownik Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

źródło: inf. prasowa