Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

Gdańsk: Propozycje na drugi tydzień ferii

Półkolonie zimowe w szkołach, hokej podwodny, zimowa szkoła ratownictwa, kurs samoobrony, warsztaty muzyczne, taneczne, a nawet piknik żeglarski – to wybrane propozycje na drugi tydzień ferii zimowych w Gdańsku.

 

 

Pełna oferta znajduje się tutaj: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto

 

Wybrane propozycje na drugi tydzień ferii:

Półkolonie w szkołach

 

Dzieci i młodzież mogą spędzić wolny czas m.in. w 51 placówkach szkolnych. Z budżetu miasta przeznaczono 219 454 zł na płace dla opiekunów, którzy spędzą z młodzieżą w szkołach blisko 8 tys. godzin. Ponad pięcioma tysiącami uczniów opiekuje się będzie 379 nauczycieli.

 

 

 

Zajęci na pływali i kurs samoobrony – Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

 

Jak co roku wszystkie zajęcia podczas ferii zimowych są bezpłatne i otwarte, nie wymagające wcześniejszych zapisów. W drugim tygodniu ferii GOKF organizuje na Suchaninie oraz Przymorzu zajęcia na pływalni, gdzie dzieci i młodzież podczas gier i zabaw będzie oswajać się z wodą i doskonalić swe umiejętności pływackie.

 

Dla wszystkich chętnych w drugim tygodniu ferii organizowany jest kurs samoobrony.

 

 

 

Warsztaty gry na gitarze elektrycznej – Dom Sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25

 

Omówienie rodzajów gitar elektrycznych i wzmacniaczy gitarowych. Przedstawienie wad i zalet każdego typu. Granie muzyki z tabulatury i ze słuchu. Ćwiczenia rytmiczne w oparciu o znane riffy rockowe. Omówienie sposobów wykorzystania komputera do nagrywania muzyki gitarowej.

 

 

 

KinoPort- bezpłatne projekcje filmowe w Łaźni

 

Termin: 21.01 – 31.01.2014r., godz. 10:00, 13:15

 

Miejsce: KinoPort / CEA Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5 , Gdańsk – Nowy Port

 

W czasie zimowych ferii szkolnych zapraszamy najmłodszych widzów do uczestnictwa w bezpłatnych projekcjach filmowych. Wśród tytułów, które będzie można zobaczyć w KinoPorcie znalazły się między innymi najpiękniejsze filmy animowane ze studia Walta Disneya, takie jak „Księżniczka i żaba”, „Król lew”, a także seria niezapomnianych przygód wychowanków Akademii Pana Kleksa. Informacje o repertuarze: www.laznia.pl

 

 

 

„KreaTURNUS” – Centrum Sztuki współczesnej Łaźnia

 

W okresie ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na kreatywne spotkania ze sztuką. W obu placówkach Łaźni przygotowano bogatą ofertę warsztatową, na którą składa się na KreaTURNUS (20.01 – 01.02.2013 r., godz. 9.00 – 14.00), miejsce: CSW Łaźnia, ul. Jaskółcza 1. Podczas warsztatów można zdobyć umiejętności zaprojektowania i wykonania swojej własnej nowatorskiej i awangardowej kolekcji odzieży. Efekty pracy będzie zaprezentowany na pokazie mody!

 

 

 

Hokej podwodny – MOSiR

 

MOSiR wspólnie z Klubem Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia, które są prowadzone na dnie basenu! Wystarczy, aby przyjść z własnym kompletem ABC. Zajęcia odbywać się będą w czasie ferii w dniach 20-24 oraz 27-31 stycznia 2014 r o godzinie 15.00 na Pływalni Krytej MOSiR w Gdańsku.

 

 

 

Zimowa szkoła ratownictwa – MOSiR

 

Zimowa Szkoła Ratownictwa działa podczas ferii zimowych (20 stycznia – 2 lutego 2014), od poniedziałku do piątku w godzinach 14-15 i 15-16 oraz w niedzielę o godzinie 8.20. Zajęcia na Pływalni MOSiR w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 13 są przeznaczone dla młodzieży szkolnej w wieku od 10 do 16 lat.

 

Zapisy prosimy przesyłać drogą mailową na adres e-mail: kapieliska@mosir.gda.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

Piknik Żeglarski – Program Edukacji Morskiej

 

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku przygotował propozycję dla wszystkich młodych miłośników wiatru i wody. 31 stycznia odbędzie się piknik żeglarski, podczas którego zaplanowano mnóstwo atrakcji. Piknik odbędzie się 31 stycznia w Morskim Przedszkolu przy ul. Rogalińskiej 17, od godziny 14.00.

 

Szczególnie zapraszamy uczniów gdańskich szkół, którzy mają za sobą edukacyjny rejs po Zatoce Gdańskiej i złapali żeglarskiego bakcyla. Będzie to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć sobie rodzaje węzłów oraz zasady poruszania się po łódce, tak aby być gotowym do nowego sezonu – mówi Maciej Makuła, Kierownik Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

źródło: inf. prasowa

Tagi