Szczytno: Bieg Towarzyski „Mila Pre…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z B…

"Dywicka 5" bieg i marsz Nordic Wal…

Piękne medale już są, a pod linki…

Dni Kultury Niemieckiej w Olsztynie

W związku z obchodami 20-lecia pa…

Kraków: Mistrzowski recital organow…

Fundacja Promocji Kultury i Sztuk…

Olsztyn: Festyn Magiczne Jakubowo

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźl…

«
»

Footvolley World Tour Stare Jabłonki 2016. Brazylijczycy znów rządzą w Starych Jabłonkach. Zdjęcia

Brazylijska para Lalazinho de Lima Neto/Rafael Kovalski zwyciężyła w pierwszej edycji turnieju LVbet Footvolley World Tour rozgrywanego w ostatni weekend czerwca na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.

 

To początek cyklu zawodów siatkonogi plażowej w ramach Footvolley World Tour. W turnieju rywalizowali czołowi zawodnicy światowego footvolleya z Azerbejdżanu, Brazylii, Grecji, Holandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Włoch oraz cztery najlepsze pary z rozegranych 24 czerwca otwartych mistrzostwa Polski, w których triumfowali mieszkający w Warszawie Brazylijczycy Ismiley Maya/Christian Candau.
Rozgrywany w strugach deszczu mecz finałowy był wewnętrzną rozgrywką Brazylijczyków. W tak loteryjnych warunkach dosyć niespodziewanie zwycięzcami turnieju LVbet Footvolley World Tour okazali się przedstawiciele teamu Brazylia 2 – Lalazinho de Lima Neto i mający polskich przodków Rafael Kovalski, którzy pokonali faworyzowanych rodaków Rodrigo Lacraia/Luciano Almeida 2:0 (15:13, 15:14). W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się pokonani w półfinałach – nowo kreowani mistrzowie Polski Maya/Candau oraz reprezentanci Niemiec Mo Obeid i Daniel Wehr. Lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi, którzy zwyciężyli 2:0 (15:9, 15:11).
Footvolley czyli siatkonoga plażowa to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportów plażowych. – Proste zasady gry, zapierające dech w piersiach zagrania i niezwykła widowiskowość footvolleya sprawiają, że popularność tego sportu szybko rośnie. Jestem przekonany, że kto raz zobaczył w akcji fruwających nad siatką zawodników, ten z pewnością powróci na nasze turnieje – mówi Michał Sieczko, prezes agencji SYSKO SportMarketing i Siatkonoga Polska, która organizuje zawody footvolleya i promuje dyscyplinę w Polsce. – Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro footvolley zostanie oficjalnie zaprezentowany i mam nadzieję, że będzie to początek drogi do uzyskanie w niedalekiej przyszłości statusu dyscypliny olimpijskiej – dodaje z przekonaniem Sieczko.
Podobnie optymistycznie o przyszłości siatkonogi plażowej wypowiada się Tomasz Dowgiałło z Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, gdzie rozegrano turniej LVbet Footvolley World Tour 2016. – Kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy w Starych Jabłonkach zawody siatkówki plażowej, nawet nie marzyłem, że ta dyscyplina tak szybko się rozwinie. Ukoronowaniem naszej pracy były Mistrzostwa Świata w plażowej odmianie siatkówki, które zorganizowaliśmy na boiskach wokół Hotelu Anders w 2013 roku. Światowe Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) uznała je za najlepsze w historii. Mam przeczucie, że z footvolleyem będzie podobnie – przekonuje Tomasz Dowgiałło.
Więcej informacji oraz komplet wyników turnieju LVbet Footvolley World Tour Stare Jabłonki 2016 można znaleźć na www.siatkonoga.pl oraz na www.facebook.com/siatkonoga/?fref=ts

Tekst Sławomir Rykowski / Fot. wo24.pl