Olsztyn Lakers / Seahawks Gdynia vs…

W dniu dzisiejszym (13-10-2019) …

Rozpoczyna się modernizacja dworca …

Poprawa estetyki, komfortu podróżn…

CITY TRAIL: jedenasta edycja biegów…

12 października 2019 rozpoczął się…

parkrun Olsztyn #104 / zdjęcia - wi…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z&nb…

Dzieci chcą pokoju

Spotkanie z kombatantami w ramach …

«
»

Derby Warmii i Mazur tym razem dla Elbląga

W rozegranym w sobotę derbowym meczu I ligi piłki ręcznej mężczyzn tym razem lepsi byli gospodarze, chociaż wynik nie był wiadomy do ostatniej chwili.

Drużyna Meble Wójcik Elbląg zajmująca obecnie piąte miejsce w tabeli gościła na własnym parkiecie lokalnego rywala, będącego oczko wyżej zespół Warmii Traveland Olsztyn. Zwykle mecze derbowe niosą duży ładunek emocji, tym też razem nie brakowało spięć na parkiecie oraz twardej męskiej gry do jakiej przyzwyczaili nas piłkarze ręczni.
Mecz był w miarę wyrównany chociaż to gospodarze schodzili na przerwę z trzy bramkową zaliczką, Po połowie mecz się wyrównał, a wynik oscylował wokół remisu – więcej sytuacji wykorzystali gospodarze co w efekcie spowodowało przewagę, której olsztynianie nie potrafili przełamać. Ostatecznie zespół z Elbląga okazał się lepszy.
W olsztyńskiej drużynie w zasadzie wszyscy zawodnicy zagrali dobre spotkanie, Na uwagę zasługuje 9 bramek Karola Królika, kapitan olsztynian bezbłędnie też wykonywał rzuty karne, oraz powracająca forma Mateusza Kopycińskiego i Radka Jankowskiego po 5 bramek w meczu. Wyróżniającym się w meczu była też para sędziowska, panowie z gwizdkami tylko w pierwszej połowie udzielili 18 minut kar, a łącznie zawodnicy obu drużyn odsiedzieli na ławce kar 28 minut.  Momentami miało się wrażenie że panowie z gwizdkami nie dając sobie rady sypali karami z „kapelusza”. Po raz kolejny okazało się jak ekipa arbitrów może wypaczyć ciekawe i emocjonujące widowisko sportowe. Mecz ze sportowego punktu widzenia nie wniósł nic istotnego w układzie tabeli, drużyny zachowały swoje miejsca w tabeli z tym że przewaga Warmii nad Elblągiem zmalała do jednego punktu.

      Meble Wójcik Elbląg – Warmia Traveland Olsztyn   31:30 (15:13)

Wójcik: Głębocki, Fiodor – Adamczak 7, Szopa 6, Dorsz 6, Olszewski 4, Gębala 4, Malczewski 1, Gryz 1, Serpina 1, Kupiec 1, Kostrzewa, Malandy, Nowakowski, Spychalski.
Kary: 14 minut (Gryz, Malady, Olszewski, Serpina x2, Szopa, Dorsz)
Karne: 0/1

Warmia: Zakręta, Gawryś – Królik 9/5, Kopyciński 5, Jankowski 5, Krawczyk 4, Droździk 3, Hegier 1, Sikorski 1, Deptuła 1, Malewski 1, Nogal, Bonk, Koledziński.
Kary: 14 minut (Kopyciński x2, Krawczyk, Malewski x2, Deptuła, Droździk)
Karne: 5/5

źródło: statystyki – www.sportowefakty.pl, tekst i zdjęcia Henryk Hegier