Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

Dzieje złotego-Dzień Otwarty NBP w Olsztynie

Tegoroczny Dzień Otwarty  NBP w Olsztynie przebiegał pod hasłem „Dzieje Złotego”.  Odwiedzającym bank spodobał się program przygotowany przez Oddział NBP. Dowiedzieli się czym zajmuje się Narodowy Bank Polski.  Dzięki grze edukacyjnej poznali  zawiłe losy naszej polskiej waluty i co można było kupić za 20 groszy za czasów Zygmunta Starego.


Na Placu Xsawerego Dunikowskiego można było zobaczyć Wystawę „Dzieje Złotego”. Ekspozycja będzie w Olsztynie do 30 lipca br.. Olsztyniacy, którzy obejrzeli wystawę nadali jej nazwę Koloseum, okazuje się, że teraz mieszkańcy umawiają się na spotkania nie na Placu Dunikowskiego tylko przy Koloseum. To miłe, że Wystawa „Dzieje Złotego” wpisała się w krajobraz Olsztyna. 


W sobotę nasz oddział tradycyjnie odwiedzały dzieci i młodzież oraz ich rodzice. Najmłodsi bawili się i dopiero poznawali ekonomię, w czasie gdy ich rodzice sprawdzali swoją ekonomiczną wiedzę i wiedzę o naszej walucie.


 4 lipca 2019 gościliśmy Dzieci z olsztyńskich Przedszkoli Nr 10, Nr 24 i z Przedszkola „Promyczek”, które są zaangażowane w kampanie edukacyjne NBP :”Oszczędzanie się opłaca”,”Nie daj się nabrać” oraz „Akademia bezpiecznych finansów”.Bezpieczne przejście naszych dzieci zabezpieczyła olsztyńska Straż Miejska.


To był bardzo intensywny, ale też bardzo udany tydzień w naszym Oddziale. Mamy teraz wielką satysfakcję, szczególnie widząc, że dzięki naszej pracy i takim przedsięwzięciom poziom wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie rośnie. 

inf. prasowa