Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubow…

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – i…

6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

Międzynarodowy Dzień Lasów 21.03.20…

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochr…

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu…

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi …

CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wro…

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy…

«
»

Dni Mielnika 2015 – relacja – zdjęcia

W dniach 27-28 czerwca odbyły się XXIV Dni Mielnika, które upłynęły przy słonecznej pogodzie i wspaniałej publiczności, która licznie w tych dniach odwiedziła Mielnik. Dwudniową imprezę rozpoczęliśmy od biegu organizowanego już po raz drugi pn. Mielnicka Dycha. Na starcie stawiło się 54 biegaczy.

 

Od godz. 17.30  publiczność  została porwana do tańca przez zespół Chrząszcze, jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów w Polsce grający muzykę lat sześćdziesiątych m.in. The Beatles, The Shadows, Czerwone Gitary. Po ich występie nastąpiło oficjalne otwarcie XXIV Dni Mielnika przez Wójta Gminy Mielnik – Eugeniusza Wichowskiego, który także wręczył pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców nocnych zawodów wędkarskich oraz puchar za największą rybę, który powędrował do Pana Konrada Mirowskiego.

Po godz. 19.00 na scenie mogliśmy zobaczyć wyczekiwanego przez tłum króla disco polo Zenona Martyniuka, czyli zespół Akcent. Zaśpiewał on takie przeboje jak: „Chłopak z gitarą”, „Za twe oczy zielone”, „Moja gwiazda”. Przy tych przebojach i nie tylko publiczność bawiła się świetnie i nie chciała, aby ten koncert się zakończył. Niestety po bisach jeszcze kilka zdjęć i autografów i musieliśmy pożegnać zespół . Po tym koncercie chwila odpoczynku od muzyki, ale atrakcje w tej przerwie były zapewnione. Czekając na występ gwiazdy wieczoru zespołu Red Lips mogliśmy zobaczyć pokaz parkouera, który został przygotowany przez członków Stowarzyszenia Parkouer w Białymstoku. Akrobatyczne wyczyny wszystkich widzów zachwyciły. Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły korzystać z dmuchanego miasteczka. Przed występem Red Lips kilkoro śmiałków wzięło udział w konkursie muzycznym , trzeba było zaśpiewać fragment wybranej ich piosenki. Uczestnicy tego konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Hotel Kresowiak z Siemiatycz i sklep Kari z Siemiatycz, z rąk wokalistki podczas bisów i tym samym mogli wspólnie z zespołem wariować i śpiewać z nim na scenie. Cały koncert zespołu Red Lips  to świetny show, a Ruda to wulkan energii, który porywa publiczność do zabawy. Piosenkę „To co nam było” śpiewał chyba każdy… Zakończeniem pierwszego dnia była wspólna zabawa z zespołem Unikat do godz.1.00.

Niedziela była stanowczo spokojniejsza, ale równie emocjonująca.  Tę część XXIV „Dni Mielnika” zorganizowaliśmy na terenie Amfiteatru Topolina. Odbyły się m.in. Zawody Sołeckie. Już po raz piąty do współzawodnictwa przystąpiły reprezentacje naszych sołectw. W tegorocznej edycji uczestniczyło sześć sołectw. Zwyciężyła drużyna z Sutna, drugie miejsce zajęła Moszczona Królewska, a trzecie miejsce drużyna z Mielnika. Nagrodami w zawodach był telewizor ufundowany przez sklep PLAY w Siemiatyczach, obiad dla zawodników w Dworze w Zabużu oraz upominek od sklepu Arhelan. Po zaciętej rywalizacji drużynowej przyszedł czas na konkurencję indywidualną , toczenie beczki na czas. Tą konkurencję wygrał Jakub Weremijewicz z Mielnika. Później na małej scenie bawiły się dzieci, dla których został przygotowany teatrzyk. Po teatrzyku na scenie wystąpił: Mielnicki Klub Taneczny „Sosenka”, dzieci uczestniczące w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Agnieszkę Sawczuk w Wilanowie i w Mielniku, zespół śpiewaczy Mielniczanie z Mielnika oraz Walenty Nikiterowicz z Mielnika. Uwieńczeniem XXIV Dni Mielnika był konkurs wiedzy o gminie Mielnik, w którym nagrody ufundował Hotel Kresowiak w Siemiatyczach, Dwór w Zabużu oraz sklep Kari w Siemiatyczach oraz występ Kabaretu Inaczej z Białegostoku, dzięki któremu mogliśmy w dobrym humorze i z pozytywną energią wrócić do domu.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, patronom oraz tym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu imprezy.

Autor: Agnieszka Hyndza
Foto: mat. organizatora

Tagi