Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Dni Literatury Dziecięcej w Olsztynie

„Warmiński kalejdoskop bajek”. Kto z nas nie pamięta kalejdoskopu – jednej z najbardziej magicznych zabawek z czasów dzieciństwa. Podczas tegorocznych Dni Literatury Dziecięcej najmłodsi ponownie będą mogli zerknąć przez kolorowe zwierciadła. Tym razem będzie to jednak kalejdoskop wyjątkowy – dzieci spojrzą bowiem na historię i kulturę regionu przez „Warmiński kalejdoskop bajek”.

Od 1 do 11 czerwca mali czytelnicy odkrywać będą bogactwo lokalnych legend i baśni, biorąc udział w licznych zabawach, warsztatach literackich i konkursach plastycznych. Dowiedzą się m.in. jakie legendarne stwory można spotkać na Warmii, jak powstała Łyna i jakie historie skrywają mury Olsztyńskiego Zamku. W programie znajdą się też spektakle teatralne, głośne czytanie i spotkania z gwarą warmińską.

Finał IV edycji Dni Literatury Dziecięcej odbędzie się 11 czerwca w Parku Centralnym, gdzie zawita kolejny „Piknik z Kłobukiem”. Jak co roku czeka na Państwa gra terenowa z wieloma czytelniczymi atrakcjami i nagrodami. Tradycyjnie zapraszamy całe rodzinny do wspólnej, kreatywnej zabawy.

 Zobacz  program.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń Dni Literatury Dziecięcej przypominając, że udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Katarzyna Masiewicz
Miejska Biblioteka Publiczna