UKS Trójeczka Olsztyn vs Basket Kwi…

Dziś (22-09-2018) na sali OSIR przy…

Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w …

Wraz z początkiem października Pols…

Gdańsk: Bezpłatne warsztaty floryst…

27 września 2018 r., w Domu Uphagen…

Międzynarodowa Interdyscyplinarna K…

Zapraszamy do udziału w Międzynarod…

Najbardziej rowerowe miasto w Polsc…

Tego dowiemy się na końcu września.…

«
»

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej na zawodach snajperskich

Zawody Long Range Mykita „Special Edition 2018″ to zawody służb mundurowych, w których również cywile – najczęściej weterani ale i pasjonaci strzelectwa długodystansowego – mają okazję zmierzyć się z nietypowymi konkurencjami. Dla 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej ta edycja była również specjalna, ponieważ pierwszy raz w historii formacji w zawodach tego typu wystąpił reprezentant 4W-MBOT – szer. Paweł Jastrzębski żołnierz Obrony Terytorialnej.

 

W Wojskach Obrony Terytorialnej służy już ponad 12 tysięcy żołnierzy, w tym blisko tysiąc na Warmii i Mazurach. Wśród nich jest szer. Paweł Jastrzębski. Umiejętności strzeleckie, jakie prezentował podczas szkolenia podstawowego w Morągu budziły podziw dowództwa, instruktorów, a także innych Terytorialsów. Nic dziwnego, że to właśnie szer. Jastrzębski reprezentował 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej podczas zawodów Long Range Mykita.

„Konkurencja była wymagająca, ponieważ wśród zawodników można było dostrzec insygnia Oddziałów Rozpoznania, Żandarmerii Wojskowej, a także snajperów piechoty amerykańskiej oraz wielu utytułowanych zawodników i instruktorów cywilnych. W sumie 54 zawodników” – podkreśla szer. Paweł Jastrzębski.

Tegoroczna Mykita odbyła się w miniony weekend na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i odsłoniła 14 konkurencji. Zawodnicy w kategorii mundurowej wykorzystywali broń w kalibrach 308 Win, 300 WinMag i .338 Lapua Magnum.

Pierwszy start 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej to także pierwszy sukces. Reprezentant 4W-MBOT zajął VIII miejsce wśród zawodników służb mundurowych, zostawiając w tyle zawodników swojej, ale też innych kategorii (tactical, open, semi-auto). Treningi i wsparcie, jakie Wojska Obrony Terytorialnej przewidują w swoim programie nauczania pozwolą jeszcze bardziej wzmocnić umiejętności szer. Jastrzębskiego i innych Terytorialsów, by byli gotowi na kolejnych zawodach pokazać, na co naprawdę ich stać.

Monika Jabłońska
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Tagi