Sukces Polaków w Mistrzostwach Euro…

W zakończonych w sobotę w Warnemünd…

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej…

Bieg Zawiszaka - Mistrzostwa Służb …

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. I…

25 sierpnia 2018 na krakowskich Bło…

Graduacja Absolwentów 2018

Prawie 100 absolwentów „administrac…

Wojska Obrony Terytorialnej na Warm…

W najbliższą sobotę odbędzie się wc…

«
»

Dar życia popłynął do potrzebujących

Jak zostać  bohaterem? Wydawałoby się, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko podzielić się cząstką siebie i oddać 450 ml krwi, która popłynie do potrzebujących.  Podczas kolejnej akcji HDK w WSPol poznaliśmy kolejne osoby, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

 

28  października 2016 r. policjanci, pracownicy, słuchacze oraz studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie po raz kolejny dali wyraz ludzkiej solidarności oraz wsparcia. Podczas akcji HDK tłumnie zjawili się w punkcie rejestracji krwiodawców. W tym dniu chęć oddania 450 ml krwi  wyraziło 46 osób. Po badaniu lekarskim  do kolejnego etapu zakwalifikowano 39 krwiodawców, którzy podzielili się  darem życia. Podczas kilkugodzinnej akcji  zebrano blisko 18 litrów krwi, która trafi teraz do potrzebujących.

Pamiętajmy!

Dzieląc się krwią, dbamy również o swoje bezpieczeństwo. Pobrana krew jest wszechstronnie badana. W przypadku złych wyników od razu jesteśmy o tym informowani. Poza tym, po pierwszej donacji poznajemy własną grupę krwi. To cenna informacja, która może być przydatna w przyszłości.

Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za udział. Kolejna akcja HDK odbędzie się za miesiąc – 25 listopada 2016 r. Zapraszamy!

sierż. szt. Daniel Bruski
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Tagi