Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

CITY TRAIL: zakończenie rywalizacji we Wrocławiu, Katowicach i Szczecinie

Cykl biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden zbliża się do końca edycji 2017/2018. W miniony weekend odbyły się trzy imprezy: we Wrocławiu, Katowicach i Szczecinie, które rozpoczęły szóstą – ostatnią kolejkę cyklu.

 

Wrocław z rekordową frekwencją w skali cyklu

Leśne „piątki” w Lesie Osobowickim cieszyły się w tym sezonie rekordowym zainteresowaniem – w sześciu imprezach wzięło udział łącznie ponad 4000 zawodników – 3107 dorosłych oraz 921 dzieci. Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach CITY TRAIL we Wrocławiu biegało średnio 672 uczestników – 518 dorosłych i 154 dzieci. Najwyższą frekwencję odnotowano w listopadzie – 588 dorosłych i 189 dzieci.

Najlepszym zawodnikiem klasyfikacji generalnej został Kamil Karbowiak. W rywalizacji kobiet triumfowała Małgorzata Zieleń. W sobotnim – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli Mateusz Demczyszak (15:05) i wspomniana Małgorzata Zieleń (17:59).

Dzisiejszy bieg oceniam bardzo pozytywnie – uzyskałam najlepszy wynik na tej trasie. Już na pierwszym kilometrze czułam, że to może być dobry czas – trasa sprzyjała szybkiemu bieganiu – nie było ślisko, nie było błota – akurat na rekordy życiowe. Dzisiejsze zawody to dobry prognostyk i daje nadzieję na dobre starty w sezonie. Najbliższe zawody to przełajowe mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się za 2 tygodnie. W sezonie letnim moim startem docelowym będzie 5000 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski – mówiła na mecie Małgorzata Zieleń, podopieczna znanego wrocławskiego szkoleniowca – Jacka Wośka. – Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej to dla mnie duży sukces, bo w CITY TRAIL biegają zawodniczki z czołówki Dolnego Śląska. Znamy się z zawodów z bieżni, w sezonie rywalizujemy na stadionie, a w przygotowaniach do startów docelowych – właśnie w Lesie Osobowickim – dodała 21-letnia biegaczka.

Linię mety minęło 442 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 117 młodych adeptów biegania. Warto wspomnieć, że zmaganiom towarzyszyła niska temperatura – wahająca się między -10, a -6 stopni Celsjusza.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 29 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze – zasłużone nagrody.

 

Niesamowity wyczyn Dawida Maliny w Katowicach

Takiej historii w cyklu jeszcze nie było! Dawid Malina – najlepszy zawodnik CITY TRAIL w Katowicach wystartował w ostatnim biegu w… ortezie! Powód? Zapalenie stawu skokowego. Mimo przeciwności zwyciężył w niedzielnej rywalizacji i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej! Wśród pań wygrała tym razem Katarzyna Golba.

– Miałem wątpliwości, czy dzisiaj wystartuję, ponieważ jeszcze w piątek nie mogłem chodzić, wczoraj rano udało mi się zorganizować ortezę, zrobiłem z 200 m marszu i postanowiłem, że jeśli dzisiaj nie będę mógł zrobić rozgrzewki to nie wystartuję. Dzisiaj z bólem, ale przetruchtałem i uznałem, że ruszę na trasę. Podczas biegu nie czułem bólu, dopiero na mecie się pojawił. Bardzo zależało mi, by pobiec w tym ostatnim biegu CITY TRAIL, bo od tego zależało moje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Bieg kontrolowałem od startu, dopiero na 600 m przed metą ruszyłem mocniej, by zapewnić sobie wygraną – podkreślił na mecie Dawid Malina. – Mój główny cel na sezon to bieg na 10 000 m podczas mistrzostw Polski w Łomży. Przełajowe mistrzostwa kraju, które też miały być ważnym startem stoją teraz pod znakiem zapytania, bo zostały tylko 2 tygodnie.

Czas Dawida Maliny to tym razem 16:25. Najlepsza zawodniczka szóstego biegu – Katarzyna Golba, która ukończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na czwartym miejscu pokonała 5-kilometrową trasę na Giszowcu w czasie 18:54. Triumfatorką cyklu została nieobecna w niedzielę Sylwia Ślęzak.

Linię mety niedzielnego biegu minęło 334 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 85 młodych adeptów biegania. Również w Katowicach niedzielny poranek był bardzo mroźny, w momencie rozpoczęcia pracy biura zawodów temperatura sięgała 15 stopni poniżej zera, dopiero w granicach godziny 10 temperatura wzrosła o kilka stopni, by na czas biegu głównego osiągnąć wartość trzech kresek poniżej zera.

W leśnych „piątkach” w Katowicach wzięło udział łącznie blisko 3000 zawodników – 2365 dorosłych oraz 615 dzieci, a to oznacza, że co miesiąc nad stawami Janina i Barbara biegało średnio 497 uczestników – 394 dorosłych i 103 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowano w styczniu – 450 osób, natomiast wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się bieg listopadowy – 134 uczestników.

Podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 28 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Rekord trasy na zakończenie cyklu w Szczecinie

Michał Groberski – najlepszy zawodnik kończącego się sezonu poprawił w ostatnim biegu w Szczecinie rekordowy wynik – od wczoraj wynosi on 18:09. Zwyciężczynią niedzielnych zawodów została debiutująca na najbardziej „rzeźnickiej” trasie CITY TRAIL – Natalia Gulczyńska.

– Dzisiaj padł rekord trasy, z racji tego, że były bardzo sprzyjające warunki, nawierzchnia była zmrożona, także noga się trzymała i można było pokusić się o dobry wynik – 18:09. Chciałbym jednak podkreślić, że czasy na tej trasie nie są wymierne, bo to naprawdę „rzeźnickie” ścieżki i żeby je pokonać trzeba być twardzielem – podkreślił na mecie Michał Groberski.

Na przestrzeni sześciu miesięcy, w CITY TRAIL w Szczecinie wzięło udział łącznie blisko 4800 zawodników – 3818 dorosłych oraz 963 dzieci, a to oznacza, że co miesiąc nad Jeziorem Szmaragdowym biegało średnio 797 uczestników – 636 dorosłych i 161 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowano w październiku – 747 osób, natomiast wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się bieg listopadowy – 179 uczestników.

Triumfatorem klasyfikacji generalnej został Michał Groberski, a wśród kobiet najszybszą okazała się Monika Jackiewicz.

Linię mety niedzielnego biegu minęło 478 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 136 młodych adeptów biegania. Szczecin także był mroźny – w momencie rozpoczęcia pracy ekipy organizacyjnej temperatura sięgała kilkunastu stopni poniżej zera. Do startu biegu głównego (godz. 11) znacznie się ociepliło, a termometry wskazywały już zero.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 22 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii w Szczecinie. Lokalnym współorganizatorem zawodów w Szczecinie jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

Poza Wrocławiem, Katowicami i Szczecinem, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto i Warszawa. W najbliższy weekend biegi odbędą się w Olsztynie (10 marca) oraz Gdyni i Łodzi (11 marca).

Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Wyniki biegów znajdują się pod linkami:

Wrocław – http://bit.ly/CITY_TRAIL_Wroclaw_3_03_2018_wyniki

Katowice – http://bit.ly/CITY_TRAIL_Katowice_4_03_2018_wyniki

Szczecin – http://bit.ly/CITY_TRAIL_Szczecin_4_03_2018_wyniki

 

Autor: Justyna Grzywaczewska

Autorzy relacji foto:

Wrocław – Tomasz Pawlicki

Katowice – Mateusz Stodolski

Szczecin – Jarosław Dulny/Piotr Krawczuk

Tagi