24. Dni Bachowskie 24-31 marca 20…

Dni poświęcone twórczości najwięks…

W Gdańsku wymieniają prawdopodobnie…

Kuźnia Wodna w Oliwie niebawem będ…

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowy…

Dom Kultury "Słowianin" jako współ…

Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubow…

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – i…

6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

«
»

CITY TRAIL w Olsztynie – zdjęcia – wideo

W środę, 19 lipca 2017 nad Jeziorem Długim w Olsztynie odbył się bieg w ramach ogólnopolskiej serii CITY TRAIL onTour. To przełajowe zawody na 5 km. W imprezie wystartowało 304 dorosłych i 89 dzieci.

 

Poza Olsztynem, zawody są organizowane w dziewięciu innych miastach. Są to: Lublin, Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Biegi mają nietypową formułę, bo odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych – start biegu głównego jest o 19.

W środę, zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie w Olsztynie odniósł Artur Olejarz. Wynik Artura to 16:03. Drugie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski (16:47), a trzecie – Rafał Wronowski (17:01).

Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Kępczyńska. Jej wynik to 21:01. Drugie miejsce zajęła Marta Stańczuk (21:44), a trzecie – Ilona Brusiło (21:47).

– Muszę powiedzieć, że jeszcze we wrześniu podczas jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL pobiegłam na tej samej trasie 28 minut. W marcu poprawiłam się na 22 minuty, a dzisiaj wyszło niewiele ponad 21. To zasługa mojego trenera Pawła Pszczółkowskiego i regularnego treningu, który zaczęłam w maju ubiegłego roku – mówiła na mecie Aleksandra Kępczyńska. – Dzisiaj nie byłam od startu na prowadzeniu. Na pierwszym kilometrze biegłam trzecia, dzięki kolegom z teamu mocniej ruszyłam i tak trzymając się pleców chłopaków dobiegłam aż do mety – relacjonowała najszybsza z pań.

Biegi CITY TRAIL onTour są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku. – Nie biegam zbyt szybko, raczej rekreacyjnie, dlatego ta trasa nad Jeziorem Długim jest dla mnie dość wymagająca, szczególnie jeśli porównam ją do okolic, w których biegam na co dzień. Szczególnie daje w kość podbieg na końcówce, ale zawsze staram się przebiec go w całości i nie przechodzić do marszu – podkreśliła po zawodach jedna z zawodniczek – Joanna Smolaga.

W ramach zawodów odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 89 uczestników.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Olsztynie rozpocznie się 30 września 2017 i potrwa do 10 marca 2018.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji znajduje się na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

autor: Justyna Grzywaczewska
foto: Grzegorz Grabowski

Tagi