Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

City Trail w Olsztynie / zdjęcia – wideo

W sobotę, 9 lutego 2019 biegacze startowali – po raz piąty – nad olsztyńskim Jeziorem Długim. Zwycięstwo odnieśli Dominik Drażba oraz Maja Lemanowicz.

Wideo: City Trail – Bieg Główny / Olsztyn 09-02-2019

Wideo: CITY TRAIL OLSZTYN

Bieganie zimą w przełaju często oznacza, że trzeba liczyć się z wymagającym podłożem. Tak było i tym razem. Ścieżki, którymi poprowadzona jest trasa CITY TRAIL częściowo pokryte były lodem. Mimo to, zawodnicy nie narzekali.  – Bardzo lubię biegać, bieganie sprawia mi dużą frajdę. Im trudniejsze warunki tym lepiej, bo można się bardziej sprawdzić. Już w styczniu były trudne warunki, bo mieliśmy śnieg i błoto pośniegowe, a dzisiaj było jeszcze trudniej, bo na trasie było bardzo dużo lodu. Na szczęście były też fragmenty, na których można było przyspieszyć – mówiła na mecie jedna z zawodniczek – Dorota Jachimowicz. – Dzisiaj ukończyłam swój czwarty bieg CITY TRAIL w trwającej edycji, zatem jestem już sklasyfikowana. Zależy mi na rywalizacji drużynowej, bo koledzy na mnie liczą, ale myślę, że w kategorii wiekowej – najlepszej na świecie – K40 – też powalczę – dodała.

Wynik dzisiejszego zwycięzcy – Dominika Drażby to 17:09. Drugie miejsce wywalczył członek ekipy organizacyjnej CITY TRAIL – Piotr Bętkowski (czas 17:12). Trzeci do mety dotarł Wiktor Kujawa (17:16). W klasyfikacji generalnej pewien zwycięstwa jest nieobecny dzisiaj Paweł Pszczółkowski.

Wśród kobiet swoje pierwsze zwycięstwo w CITY TRAIL odniosła Maja Lemanowicz. Jej wynik to 21:59. Jako druga metę przekroczyła Justyna Kaczmarczyk (wynik 22:21), a trzecia była Ewa Lisek (22:48). Po dzisiejszym biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Ewa Lisek, ale prawdopodobnie walka o zwycięstwo rozstrzygnie się dopiero w marcu, bowiem na końcowy sukces nadal ma szanse jeszcze kilka zawodniczek.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 326 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 126 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody nad Jeziorem Długim odbędą się 9 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 3 kwietnia.

Poza Olsztynem w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Autor: Justyna Grzywaczewska
Foto – wideo: własne

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz wideo z biegu.