Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w …

Wraz z początkiem października Pols…

Gdańsk: Bezpłatne warsztaty floryst…

27 września 2018 r., w Domu Uphagen…

Międzynarodowa Interdyscyplinarna K…

Zapraszamy do udziału w Międzynarod…

Najbardziej rowerowe miasto w Polsc…

Tego dowiemy się na końcu września.…

Gągławki - miejscowość w woj. warm-…

Gągławki – wieś w Polsce położona w…

«
»

CITY TRAIL w Olsztynie po raz drugi

W sobotę, 7 listopada nad Jeziorem Długim odbyły się drugie w sezonie 2015/2016 zawody w ramach ogólnopolskiej serii biegów przełajowych CITY TRAIL. Tym razem uczestnikom cyklu towarzyszyła mżawka, a niebo nawet na chwilę się nie przejaśniło. Dla biegaczy jednak nie ma złej pogody – w biegu głównym wzięło udział 381 osób, a w zawodach dla dzieci wystartowało ponad 90 uczestników.

 

Najlepszym na 5-kilometrowej pętli był – ponownie jak przed miesiącem – Artur Olejarz z czasem 15:51. Drugi był Paweł Pszczółkowski (17:10), a trzeci – Dariusz Jurewicz (17:23). W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Monika Jackiewicz – zwyciężczyni poprzedniej edycji – 18:49. Drugie miejsce zajęła Marta Barcewicz (20:06), a trzecie – Magdalena Trzeciak (20:24).

– Za trzy tygodnie startuję w eliminacjach do przełajowych mistrzostw Europy, więc w ostatnim czasie sporo treningów wykonuję w terenie crossowym. Dzisiejszy CITY TRAIL to kolejny akcent w przygotowaniu do tego startu – mówił na mecie Artur Olejarz.

Jedną z najliczniejszych grup startujących w CITY TRAIL w Olsztynie jest reprezentacja Sądu Okręgowego. – Nasza grupa liczy ponad 20 osób. Biegamy razem dwa razy w tygodniu, ale też wyjeżdżamy na zawody – kolejny nasz start to Bieg Niepodległości w Warszawie – relacjonowała po biegu Martyna, reprezentująca Sąd Okręgowy w Olsztynie. – Ja biegam dopiero od sierpnia. Rok temu urodziłam dziecko i to właśnie syn jest moją największą motywacją do biegania. Druga to koleżanki i koledzy z pracy – dodała biegaczka.

Deszczowa pogoda nie wystraszyła najmłodszych uczestników. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 90 uczestników. Najwięcej młodych sportowców pojawiło się dzisiaj na trasie 300 metrów, którą pokonują dzieci poniżej 8 lat.

Przypomnijmy, że cykl CITY TRAIL odbywa się od września pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W edycji odbędą się jeszcze cztery imprezy w Olsztynie. Najbliższa 5 grudnia, a kolejne: 16 stycznia, 13 lutego i zakończenie – 12 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

dodano: 08-11-2015

 

Tagi