Aleksandra Grysz została Miss Warmi…

W sobotę (9 grudnia 2017) w Hotelu …

Oszczędzanie się opłaca!

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgo…

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Eu…

Światowa Rada Sportów Motorowych FI…

Szer. Sandra KRUK Wicemistrzyni Świ…

Walka na ringu czy służba wojskowa?…

Moda: świąteczna kolekcja MOHITO Li…

Projektanci MOHITO przygotowali kol…

«
»

CITY TRAIL w Olsztynie po raz drugi

W sobotę, 7 listopada nad Jeziorem Długim odbyły się drugie w sezonie 2015/2016 zawody w ramach ogólnopolskiej serii biegów przełajowych CITY TRAIL. Tym razem uczestnikom cyklu towarzyszyła mżawka, a niebo nawet na chwilę się nie przejaśniło. Dla biegaczy jednak nie ma złej pogody – w biegu głównym wzięło udział 381 osób, a w zawodach dla dzieci wystartowało ponad 90 uczestników.

 

Najlepszym na 5-kilometrowej pętli był – ponownie jak przed miesiącem – Artur Olejarz z czasem 15:51. Drugi był Paweł Pszczółkowski (17:10), a trzeci – Dariusz Jurewicz (17:23). W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Monika Jackiewicz – zwyciężczyni poprzedniej edycji – 18:49. Drugie miejsce zajęła Marta Barcewicz (20:06), a trzecie – Magdalena Trzeciak (20:24).

– Za trzy tygodnie startuję w eliminacjach do przełajowych mistrzostw Europy, więc w ostatnim czasie sporo treningów wykonuję w terenie crossowym. Dzisiejszy CITY TRAIL to kolejny akcent w przygotowaniu do tego startu – mówił na mecie Artur Olejarz.

Jedną z najliczniejszych grup startujących w CITY TRAIL w Olsztynie jest reprezentacja Sądu Okręgowego. – Nasza grupa liczy ponad 20 osób. Biegamy razem dwa razy w tygodniu, ale też wyjeżdżamy na zawody – kolejny nasz start to Bieg Niepodległości w Warszawie – relacjonowała po biegu Martyna, reprezentująca Sąd Okręgowy w Olsztynie. – Ja biegam dopiero od sierpnia. Rok temu urodziłam dziecko i to właśnie syn jest moją największą motywacją do biegania. Druga to koleżanki i koledzy z pracy – dodała biegaczka.

Deszczowa pogoda nie wystraszyła najmłodszych uczestników. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 90 uczestników. Najwięcej młodych sportowców pojawiło się dzisiaj na trasie 300 metrów, którą pokonują dzieci poniżej 8 lat.

Przypomnijmy, że cykl CITY TRAIL odbywa się od września pod nazwą Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W edycji odbędą się jeszcze cztery imprezy w Olsztynie. Najbliższa 5 grudnia, a kolejne: 16 stycznia, 13 lutego i zakończenie – 12 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

dodano: 08-11-2015

 

Tagi