UKS Trójeczka Olsztyn wygrywa z MKS…

Dziś (18-11) w Olsztynie Odbył się …

Terytorialsi z Warmii i Mazur na ćw…

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Br…

Wyjątkowe iluminacje na 80-lecie Gu…

Wznosząca się nad centrum Zakopaneg…

Iława: Jarmark Bożonarodzeniowy - s…

Tym razem Jarmark Bożonarodzeniowy …

Olsztyn: Władysław Grabski. 100-lec…

NARODOWY BANK POLSKI Oddział Okręgo…

«
»

CITY TRAIL w Lublinie i Bydgoszczy

W weekend odbyły się kolejne biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2017/2018 – w sobotę w Lublinie i w niedzielę w Bydgoszczy. W obu lokalizacjach warunki sprzyjały zawodnikom, tylko niewielkie fragmenty ścieżek nad Zalewem Zemborzyckim i w Myślęcinku pokryte były warstwą błota. W dwóch imprezach uczestniczyło łącznie ponad 1400 biegaczy.

 

Lublin

346 osób zameldowało się na mecie sobotniego biegu CITY TRAIL w Lublinie. Zwycięstwo w 5-kilometrowych zawodach odnieśli lubelski dominator – Artur Kern oraz debiutująca na trasie nad Zalewem Zemborzyckim Paulina Pawłowska.

Wynik Artura Kerna to 16:30. Drugie miejsce wywalczył Filip Babik – 16:58, a trzecie – Paweł Wysocki – 17:03. Paulina Pawłowska minęła linię mety w czasie 19:13. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni czterech poprzednich edycji CITY TRAIL w Lublinie – Joanna Wasilewska – 20:11, a trzecie – Ilona Mandziuk – 20:21.

– Trasa była świetna! Non stop coś się działo, dużo korzeni, krzaków, nawet podrapałam trochę nogę, ale bardzo mi się podobało i na pewno tutaj wrócę. To był prawdziwy przełaj – mówiła na mecie zadowolona ze startu Paulina Pawłowska. – Mimo, że moje główne cele są na stadionie, bieganie po lesie, w terenie pomaga mi w treningu do startów na 1500 i 5000 metrów. Po przełajach czuję się silniejsza, dużo łatwiej wchodzę na pewne prędkości, jestem lepiej przygotowana do sezonu. Żałuję, że wcześniej nie startowałam w CITY TRAIL – podkreśliła zwyciężczyni sobotniego biegu.

W imprezach CITY TRAIL nie ma limitu czasu na pokonanie trasy, co przyciąga wielu początkujących biegaczy.

To był mój pierwszy zorganizowany bieg w życiu. Biegam od czterech miesięcy, zawsze sama, bo bardzo lubię pobyć sam na sam ze sobą i swoimi myślami. Dzisiaj było bardzo przyjemnie, jestem zadowolona, aczkolwiek stwierdziłam, że taka atmosfera zawodów trochę mnie stresuje – mówiła po biegu jedna z debiutantek – Ewelina Malinowska-Szerega. – Do biegania przekonałam się, dzięki znajomemu męża. Ciągle opowiadał gdzie startował, ile przebiegł, wręcz trochę mnie zamęczał tymi opowieściami, ale okazało się, że skutecznie, bo sama zaczęłam truchtać – dodała biegaczka.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie we wszystkich biegach uczestniczyło 79 młodych adeptów biegania.

Kolejne biegi CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2017/2018 odbędą się: 11 listopada (będzie to pierwszy w Lublinie Bieg Niepodległości), 9 grudnia, 20 stycznia, 10 lutego i 17 marca. Lubelską edycję CITY TRAIL wspiera Miasto Lublin.

Bydgoszcz

Niedzielny bieg w Bydgoszczy była to już 30. impreza w ramach bydgoskiego cyklu. Zawody przyniosły wygraną – można rzec – etatowych już zwycięzców – Marty Szenk i Bartosza Kotłowskiego. Linię mety w Myślęcinku minęło 639 biegaczy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się biegi dla dzieci i młodzieży – wzięło w nich udział ponad 370 uczestników!

Marta Szenk była najlepsza w dwóch edycjach, a w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce. Jej czas to tym razem 17:44.

– Muszę przyznać, że co roku na starcie edycji czuję lekki stres. Zastanawiam się, czy pojawią się jakieś nowe zawodniczki, czy dotrwam do końca sezonu, jak będą się układać te zawody. Mimo, że biegałam tutaj już tak wiele razy, zupełnie mi się nie nudzi. Lubię tę atmosferę, jestem przywiązana do cyklu, no i ciągle mam nadzieję, że poprawię swój najlepszy wynik. Brakuje niewiele, ale chyba też biegam za każdym razem stosując taką samą taktykę, a może powinnam od początku bardziej zaryzykować – mówiła na mecie Marta Szenk.

Drugie miejsca zajęła Daria Maik (18:12), a trzecie – Jolanta Gurna (20:29).

Bartosz Kotłowski to najlepszy zawodnik czterech poprzednich sezonów CITY TRAIL w Bydgoszczy. Tym razem uzyskał czas 15:32. Drugi był Mikołaj Raczyński (15:44), a trzeci – Marcin Biskup (15:45).

Zawody CITY TRAIL to przede wszystkim impreza dla osób biegających rekreacyjnie i amatorsko, ale to nie oznacza, że nie mają oni ambitnych celów.

– Przygotowuję się do triathlonu, a starty w CITY TRAIL są częścią mojego planu treningowego. Tym razem nie nastawiałam się na wynik, ale traktowałam bieg właśnie jako trening – mówiła po zawodach jedna z biegaczek – Joanna Czyżak. – Dzisiaj dopisała nam pogoda, ale tutaj w Myślęcinku warunki bywają bardzo różne. Jak popada deszcz, mamy prawdziwie błotny bieg, który jest na pewno bardziej wymagający, ale też jest taką motywacją – bo wiadomo, że jak wyjdzie się na trening w trudnym terenie, to później w dobrych warunkach będzie się biegało zdecydowanie  łatwiej.

Kolejne biegi CITY TRAIL Bydgoszcz w edycji 2017/2018 odbędą się 19 listopada, 10 grudnia, 28 stycznia, 25 lutego i 25 marca.

CITY TRAIL to impreza ogólnopolska. W cyklu uczestniczą – poza Lublinem i Bydgoszczą: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Najbliższy weekend to trzy biegi: w sobotę w Poznaniu i w niedzielę w Warszawie i Szczecinie.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Wyniki biegów:

Lublin – http://bit.ly/CITY_TRAIL_Lublin_14_10_2017_wyniki

Bydgoszcz – http://bit.ly/CITY_TRAIL_Bydgoszcz_15_10_2017_wyniki

 

Autor: Justyna Grzywaczewska

foto: (Lublin – fot. CITY TRAIL, Bydgoszcz – fot. Filip Kowalkowski)

Tagi