Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

CITY TRAIL po raz drugi w Poznaniu i Bydgoszczy

W Poznaniu rekord trasy kobiet, w Bydgoszczy ciekawa rywalizacja czołówki – to w skrócie najważniejsze wydarzenia weekendowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W obu biegach udział wzięło łącznie ponad 1500 dorosłych i blisko 650 dzieci.

 

Poznań: Malwina Misjan coraz szybsza

Malwina Misjan (wcześniej Dymek) to swego rodzaju odkrycie poprzedniego sezonu CITY TRAIL. Biegaczka z Gorzowa Wielkopolskiego nie tylko zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, ale także z biegu na bieg podnosiła poprzeczkę rywalkom, ostatecznie kończąc sezon z najlepszym wynikiem na poziomie 17:26. Sezon 2018/2018 rozpoczęła od swojego rekordu na trasie nad Rusałką – 17:17. W sobotę poprawiła ten wynik o kolejne 11 sekund, ustanawiając jednocześnie rekord trasy kobiet i co więcej osiągając jeden z najbardziej wartościowych rezultatów w historii cyklu, który odbywa się w formule ogólnopolskiej od 2012 roku. Sobotni wynik – 17:06 to także rekord życiowy Malwiny na dystansie 5 km.

Drugą lokatę wywalczyła Oliwia Wawrzyniak (18:05), a trzecia była Alicja Radziej (19:19).

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Łukasz Nowak, olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, który po zakończeniu kariery rozpoczął pracę zawodową jako nauczyciel i trener, ale zaczął także startować – jak widać z powodzeniem – w zawodach biegowych. Jego wynik to tym razem to 15:25. – Mój trening to aktualnie bardziej zabawa niż poważne bieganie. Ze względu na obowiązki zawodowe trenuję wcześnie rano, ok. godz. 5, żeby zdążyć pobiegać przed pracą. Trenuję 5-6 razy w tygodniu, a kilometraż oscyluje wokół 60-70 km. Biorąc to pod uwagę, jestem zadowolony z aktualnej dyspozycji, ale myślę, że jeśli przyłożę się bardziej do treningu, wynik na tej trasie w okolicy 15 minut jest w moim zasięgu. Dzisiaj liczyłem, że będzie szybciej, ale niestety wiatr wiejący w twarz na ostatnim kilometrze skutecznie mnie spowolnił – podkreślił na mecie zwycięzca biegu.

Jako drugi linię mety minął Krzysztof Stefanowicz (15:48), a trzeci był Mateusz Goleniewski (15:58).

CITY TRAIL to nie tylko rywalizacja indywidualna, ale także drużynowa. W poznańskim cyklu zgłoszonych jest blisko 50 zespołów, a najliczniejszą jest ekipa Night Runners. – Koledzy i koleżanki, spotkanie z nimi podczas zawodów zdecydowanie motywują do startów – mówiła po biegu Joanna Waszkiewicz, jedna z zawodniczek reprezentujących Night Runners Poznań. – Bardzo lubię biegać nad Rusałką, bo to moje tereny. Długo mieszkałam w pobliżu i to tutaj zazwyczaj trenowałam. Nawet teraz, kiedy mieszkam na drugim końcu miasta, przyjeżdżam tutaj, żeby pobiegać. W tym miejscu jest jakaś magia – podkreśliła.

Linię mety sobotniego  biegu minęło 901 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło ponad 250 młodych sportowców. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w historii cyklu wprowadzono limit miejsc – w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 zawodników.

Kolejne zawody odbędą się: 24 listopada, 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca.

Znakomity finisz Bartosza Kotłowskiego w Bydgoszczy

Bartosz Kotłowski startuje w CITY TRAIL od 2013 roku. Ma na koncie 22 biegi i 19 zwycięstw. Niedzielna wygrana nie przyszła łatwo, bo dopiero na około 500 m do mety Bartek wyszedł na prowadzenie. Ze zwycięstwa bardzo się cieszył. – Biegowo u mnie aktualnie nie za dużo, za to życiowo znacznie więcej. Przeprowadzam się, zmieniłem pracę. W tym wszystkim staram się znaleźć czas na treningi, ale nie jest to łatwe i na pewno nie są one priorytetem. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa i z czasu 15:17. Naprawdę nie spodziewałem się, że dzisiaj będzie tak szybki bieg. Na pewno pomogły rewelacyjne warunki – podkreślił na mecie zwycięzca. – Liczę na to, że już wkrótce będę mógł wejść w regularny trening i na wiosnę będę próbował poprawić rekord życiowy na 10 000 m na bieżni. Mój plan docelowy to czas poniżej 30 minut – dodał.

Jako drugi linię mety minął Marcin Biskup (15:23), który od startu prowadził bieg, a trzeci był Patryk Sieradzki (15:43).

Zwycięstwo wśród kobiet po raz pierwszy na tej trasie odniosła Aleksandra Wantowska. Jej czas to 19:23. Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Daria Maik (19:34), a trzecia była Mirosława Szweda (19:38).

CITY TRAIL to dla niektórych biegaczy rywalizacja i walka, o jak najlepsze czasy, ale zdecydowaną większość stanowią osoby biegające dla przyjemności, które traktują zawody na przykład jako możliwość spędzenia czasu ze znajomymi. – Obowiązki w domu z trójką dzieci i praca nie pozwalają mi za dużo trenować, ale brat mobilizuje mnie do biegania raz w tygodniu, co wystarcza, żeby raz w miesiącu przebiec tutaj 5 km i nie „paść” mecie – żartowała po biegu jedna z uczestniczek – Agnieszka Cilska.

Linię mety bydgoskiego biegu minęło 601 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło blisko 400 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się: 25 listopada, 30 grudnia, 3 lutego i 3 marca.

Poznań i Bydgoszcz to dwie z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Najbliższe zawody odbędą się 3 listopada w Olsztynie i 4 listopada w Trójmieście. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

Wyniki biegów:

Poznań – http://bit.ly/CITY_TRAIL_Poznan_27_10_2018_wyniki

Bydgoszcz – http://bit.ly/CITY_TRAIL_Bydgoszcz_28_10_2018_wyniki

 

Autor: Justyna Grzywaczewska

 

Autorzy zdjęć:

Poznań – Katarzyna Goździewska

Bydgoszcz – Filip Kowalkowski