24. Dni Bachowskie 24-31 marca 20…

Dni poświęcone twórczości najwięks…

W Gdańsku wymieniają prawdopodobnie…

Kuźnia Wodna w Oliwie niebawem będ…

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowy…

Dom Kultury "Słowianin" jako współ…

Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubow…

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – i…

6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

«
»

CITY TRAIL w Olszynie 10-03-2018 / zdjęcia – wideo

Od 30 września 2017, co miesiąc nad Jeziorem Długim odbywały się przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden na dystansie 5 km. W sześciu leśnych imprezach wzięło udział łącznie ponad 2800 zawodników – 2192 dorosłych oraz 643 dzieci. Ostatni bieg odbył się w sobotę, 10 marca 2018.

 

Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach CITY TRAIL biegało średnio 472 uczestników – 365 dorosłych i 107 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowano we wrześniu – 417 dorosłych oraz 129 dzieci.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 366 dorosłym oraz blisko 100 dzieciom. Wśród nich najlepszym został Paweł Pszczółkowski, drugie miejsce wywalczył Dawid Worobiec, a trzecie Paweł Najmowicz. W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska, drugą lokatę zajęła Aleksandra Wiśniewska, a trzecią – Marta Stańczuk.

W sobotnim – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli wspomniani już Dawid Worobiec (16:26) i Aleksandra Lisowska (18:23).

– Cykl CITY TRAIL to dla mnie świetne treningi crossowe, w niełatwym terenie, dające możliwość sprawdzenia aktualnej dyspozycji. Ostatni start w edycji jest dla mnie zawsze sprawdzianem i wyznacznikiem, na jakim poziomie się znajduję u progu sezonu wiosennego. Tak było i tym razem. Po dzisiejszym biegu wiem, że gdyby nie było błota i lodu na ścieżkach, mogłabym powalczyć o rekord trasy. Ale i tak jestem przeszczęśliwa, bo mimo trudnych warunków biegło mi się naprawdę luźno. Co się odwlecze, to nie uciecze – mam nadzieję, że kolejną edycję rozpocznę z rekordem – podsumowała Aleksandra Lisowska, brązowa medalistka mistrzostw Polski w półmaratonie z 2017 roku.

Podczas sobotniego biegu jedna z uczestniczek świętowała swoje urodziny. Agnieszka wraz z przyjaciółmi postanowiła „podwójną dwudziestkę” uczcić przełajową piątką CITY TRAIL. Tuż przed metą na ręce wzięło ją dwóch panów i przeniosło przez linię mety. Celebrując ukończenie biegu i wspomnianych urodzin Agnieszka powiedziała:

– W tym sezonie jest to dopiero mój pierwszy bieg CITY TRAIL. Startowałam w poprzednich latach, od początku pojawienia się cyklu nad Jeziorem Długim. Było to jeszcze pod starą nazwą „zBiegiemNatury”. Zajmowałam nawet miejsca na podium w kategoriach wiekowych ogólnego podsumowania. Wracając do urodzin, polecam wszystkim taką formę świętowania, a jeszcze w gronie biegowych „świrusów” to naprawdę wymarzone urodziny. W przyszłym sezonie postaram się częściej startować i być może powalczę o jakieś wyższe miejsce w nowej kategorii wiekowej. Pogoda do biegania była znakomita, co prawda błotnista nawierzchnia utrudniała nieco rywalizację, ale mnie takie warunki odpowiadają. Sport od zawsze był w moim życiu, bieganie zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, przed laty uprawiałam go nawet bardziej wyczynowo startując w barwach „Gwardii” Olsztyn. Obecnie bawię się bieganiem, nawet znacznie dłuższym, bo startowałam już w biegach ultra, chociażby w Chudym Wawrzyńcu w Beskidzie Żywieckim.

Linię mety minęło w sobotę 287 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 100 młodych adeptów biegania.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 3 kwietnia 2018 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze – zasłużone nagrody.

Olsztyn jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywają się biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Są to (poza Olsztynem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki z CITY TRAIL w Olsztynie

Autor: Justyna Grzywaczewska

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz wideo z trasy.

Poniższe zdjęcia: Tadeusz Stefański

dodano: 10-03-2018

Tagi