Terytorialsi strzelali z GROT-ów

W Morągu żołnierze Wojsk Obrony Ter…

XVI Bieg Jakubowy

Zapraszamy na XVI Bieg Jakubowy, kt…

III Mazurski Bieg na Kulce

Zapraszamy na trzecią odsłonę ciesz…

Leśne Run Warmia 2018

Drodzy biegacze wspólnie z Gminą St…

Olsztyn: Turniej PUCHARU POLSKI dar…

Zapraszamy na Turniej PUCHARU POLSK…

«
»

CITY TRAIL w Olszynie 10-03-2018 / zdjęcia – wideo

Od 30 września 2017, co miesiąc nad Jeziorem Długim odbywały się przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden na dystansie 5 km. W sześciu leśnych imprezach wzięło udział łącznie ponad 2800 zawodników – 2192 dorosłych oraz 643 dzieci. Ostatni bieg odbył się w sobotę, 10 marca 2018.

 

Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach CITY TRAIL biegało średnio 472 uczestników – 365 dorosłych i 107 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowano we wrześniu – 417 dorosłych oraz 129 dzieci.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 366 dorosłym oraz blisko 100 dzieciom. Wśród nich najlepszym został Paweł Pszczółkowski, drugie miejsce wywalczył Dawid Worobiec, a trzecie Paweł Najmowicz. W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska, drugą lokatę zajęła Aleksandra Wiśniewska, a trzecią – Marta Stańczuk.

W sobotnim – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli wspomniani już Dawid Worobiec (16:26) i Aleksandra Lisowska (18:23).

– Cykl CITY TRAIL to dla mnie świetne treningi crossowe, w niełatwym terenie, dające możliwość sprawdzenia aktualnej dyspozycji. Ostatni start w edycji jest dla mnie zawsze sprawdzianem i wyznacznikiem, na jakim poziomie się znajduję u progu sezonu wiosennego. Tak było i tym razem. Po dzisiejszym biegu wiem, że gdyby nie było błota i lodu na ścieżkach, mogłabym powalczyć o rekord trasy. Ale i tak jestem przeszczęśliwa, bo mimo trudnych warunków biegło mi się naprawdę luźno. Co się odwlecze, to nie uciecze – mam nadzieję, że kolejną edycję rozpocznę z rekordem – podsumowała Aleksandra Lisowska, brązowa medalistka mistrzostw Polski w półmaratonie z 2017 roku.

Podczas sobotniego biegu jedna z uczestniczek świętowała swoje urodziny. Agnieszka wraz z przyjaciółmi postanowiła „podwójną dwudziestkę” uczcić przełajową piątką CITY TRAIL. Tuż przed metą na ręce wzięło ją dwóch panów i przeniosło przez linię mety. Celebrując ukończenie biegu i wspomnianych urodzin Agnieszka powiedziała:

– W tym sezonie jest to dopiero mój pierwszy bieg CITY TRAIL. Startowałam w poprzednich latach, od początku pojawienia się cyklu nad Jeziorem Długim. Było to jeszcze pod starą nazwą „zBiegiemNatury”. Zajmowałam nawet miejsca na podium w kategoriach wiekowych ogólnego podsumowania. Wracając do urodzin, polecam wszystkim taką formę świętowania, a jeszcze w gronie biegowych „świrusów” to naprawdę wymarzone urodziny. W przyszłym sezonie postaram się częściej startować i być może powalczę o jakieś wyższe miejsce w nowej kategorii wiekowej. Pogoda do biegania była znakomita, co prawda błotnista nawierzchnia utrudniała nieco rywalizację, ale mnie takie warunki odpowiadają. Sport od zawsze był w moim życiu, bieganie zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, przed laty uprawiałam go nawet bardziej wyczynowo startując w barwach „Gwardii” Olsztyn. Obecnie bawię się bieganiem, nawet znacznie dłuższym, bo startowałam już w biegach ultra, chociażby w Chudym Wawrzyńcu w Beskidzie Żywieckim.

Linię mety minęło w sobotę 287 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 100 młodych adeptów biegania.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 3 kwietnia 2018 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze – zasłużone nagrody.

Olsztyn jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywają się biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Są to (poza Olsztynem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki z CITY TRAIL w Olsztynie

Autor: Justyna Grzywaczewska

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz wideo z trasy, które zostały zarejestrowane kamerą podczas biegu naszego redaktora.

Poniższe zdjęcia: Tadeusz Stefański

dodano: 10-03-2018

Tagi