Obwodnica Olsztyna od węzła drogowe…

To chyba jedna z ostatnich okazji …

Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kros…

Kross Racing Team podczas minioneg…

Polskie Koleje Linowe prezentują st…

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), kt…

Rozbiegany Kleszczów czyli piątka i…

W tym roku zapowiada się mocno roz…

Dni morza w Ostródzie

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczeg…

«
»

CITY TRAIL Olsztyn: podsumowanie edycji 2018/2019

W środę, 3 kwietnia 2019 w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się ceremonia podsumowująca sezon 2018/2019 Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. W sześćdziesięciu biegach tego ogólnopolskiego cyklu wystartowało łącznie blisko 10 000 unikalnych biegaczy i 3 800 dzieci.

W sześciu nad Jeziorem Długim w Olsztynie biegach wzięło udział łącznie 2200 dorosłych oraz 742 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 367 zawodników biegu głównego i 124 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 490 zawodników, z czego 361 dorosłych. I to właśnie dla tych ostatnich – najwytrwalszych biegaczy zorganizowana została dzisiejsza gala. Każda z osób, która pobiegła co najmniej w czterech biegach otrzymała pamiątkowy medal, a najszybsi – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni.

Najszybsze panie edycji to Justyna Kaczmarczyk, Julia Pętlicka, Marta Barcewicz, Ewa Lisek i Maja Lemanowicz. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Paweł Pszczółkowski, Wiktor Kujawa, Konrad Nosarzewski, Piotr Bętkowski i Krzysztof Sulewski. Zwycięskie drużyny to z kolei Pszczółkowski Team, AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl oraz Drużyna Wilka.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

autor: Justyna Grzywaczewska

fot. Kacper Kirklewski