Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

CITY TRAIL Olsztyn: podsumowanie edycji 2018/2019

W środę, 3 kwietnia 2019 w Auli Kongresowej Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się ceremonia podsumowująca sezon 2018/2019 Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. W sześćdziesięciu biegach tego ogólnopolskiego cyklu wystartowało łącznie blisko 10 000 unikalnych biegaczy i 3 800 dzieci.

W sześciu nad Jeziorem Długim w Olsztynie biegach wzięło udział łącznie 2200 dorosłych oraz 742 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 367 zawodników biegu głównego i 124 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 490 zawodników, z czego 361 dorosłych. I to właśnie dla tych ostatnich – najwytrwalszych biegaczy zorganizowana została dzisiejsza gala. Każda z osób, która pobiegła co najmniej w czterech biegach otrzymała pamiątkowy medal, a najszybsi – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni.

Najszybsze panie edycji to Justyna Kaczmarczyk, Julia Pętlicka, Marta Barcewicz, Ewa Lisek i Maja Lemanowicz. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Paweł Pszczółkowski, Wiktor Kujawa, Konrad Nosarzewski, Piotr Bętkowski i Krzysztof Sulewski. Zwycięskie drużyny to z kolei Pszczółkowski Team, AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl oraz Drużyna Wilka.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

autor: Justyna Grzywaczewska

fot. Kacper Kirklewski