Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

CITY TRAIL: Nie prześpij zimy!

Luty jako jeden z zimowych miesięcy nie musi oznaczać lenistwa i chowania się w domowym zaciszu przed kapryśną aurą! Wystarczy nieco motywacji, by wyjść z domu i postawić biegowy krok! Taką inspiracją mogą być zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – przełajowe 5 km nad Jeziorem Długim. Najbliższy bieg jest zaplanowany na 17 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia we wtorek, 13 lutego 2018.

 

Cykl CITY TRAIL odbywa się w Olsztynie od 2012 roku. Na jeden sezon składa się sześć biegów – sobotni będzie już piątym w edycji 2017/2018. Trasa prowadzi urokliwymi ścieżkami nad Jeziorem Długim. W dotychczas rozegranych biegach dwa zwycięstwa zgromadził Paweł Pszczółkowski, po jednym Tomasz Kowalski i Wojciech Kopeć. Ten ostatni zawodnik nie ma już jednak szans na ukończenie cyklu (do tego potrzeba ukończenia czterech biegów, a Wojtek startował dotychczas tylko raz). W rywalizacji pań trzy wygrane ma na koncie Aleksandra Lisowska.

W cyklu startują przeróżni zawodnicy. Po jednej stronie są zawodowcy, którzy sprawdzają swoją formę w przygotowaniach do najważniejszych startów w sezonie wiosennym. Po drugiej – osoby, które dopiero zaczynają biegać. Każdy odnajdzie się na CITY TRAIL. Najlepsi są nagradzani i wyróżniani podczas uroczystych gal kończących edycję, ale w biegach tych nie ma limitu czasu, zatem każdy może pokonać dystans 5 km w swoim tempie, bez stresu i obawy, że nie ukończy biegu.

Wśród tysięcy zawodników, którzy biorą udział w zawodach w skali całego cyklu nie brakuje prawdziwych pasjonatów, takich jak Piotr Choroś, który biega od kilku lat i „specjalizuje się” w ultramaratonach.

– Start w CITY TRAIL wiąże się dla mnie z dwiema ważnymi sprawami. Pierwsza – towarzyska. Zawody są w moim mieście i jest to okazja do spotkania bliższych i dalszych znajomych biegowych. Porozmawiania, wymiany doświadczeń. Po drugie, to ważny element mojego cyklu treningowego. Startami docelowymi są dla mnie biegi ultra, ale w codziennym treningu rzadko pokonuję więcej niż 20 km. W podbiegi, dłuższe wybiegania mam wplecione szybsze akcenty, ale na treningu nie zmobilizuję się do takiego wysiłku jak na zawodach. Pięć kilometrów po urozmaiconej trasie leśnej pozwala na naprawdę mocny akcent treningowy. Wiem, że pewnie nigdy nie wyprzedzę tych kilku czy kilkunastu chłopaków przede mną. Oni zawsze ze mną wygrają – na tym dystansie. Ale w tych zawodach nie to jest moją ambicją. Walczę sam ze sobą o urwanie w każdym kolejnym biegu kilkunastu sekund, o te kilka piknięć serca średnio więcej na całej trasie – podkreśla zawodnik.

Olsztyn jest jednym z jedenastu miast, w których rozgrywane są biegi CITY TRAIL. Poza Olsztynem, są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Ostatni w edycji 2017/2018 bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 10 marca. Oddzielną, siódmą imprezą będzie uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, podczas którego wręczone zostaną nagrody oraz pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi.

Warto dodać, że każdemu biegowi towarzyszą zawody dla dzieci i młodzieży – na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Biegi CITY TRAIL Junior mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice startu i mety biegu – w pobliżu mostu nad Jeziorem Długim)

9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior

10:30 – zamknięcie biura zawodów

11:00 – start biegu głównego

 

autor: Justyna Grzywaczewska

Tagi