Olsztyn Lakers / Seahawks Gdynia vs…

W dniu dzisiejszym (13-10-2019) …

Rozpoczyna się modernizacja dworca …

Poprawa estetyki, komfortu podróżn…

CITY TRAIL: jedenasta edycja biegów…

12 października 2019 rozpoczął się…

parkrun Olsztyn #104 / zdjęcia - wi…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z&nb…

Dzieci chcą pokoju

Spotkanie z kombatantami w ramach …

«
»

CITY TRAIL nad Jeziorem Długim – zdjęcia / wideo 01.12.2018

Wiktor Kujawa i Julia Pętlicka zwyciężyli w dzisiejszym (1 grudnia) biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden nad Jeziorem Długim. Oboje triumfowali w cyklu po raz pierwszy, pokonując zdecydowanie bardziej doświadczonych na tej trasie zawodników. Linię mety minęły 354 osoby. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 100 młodych fanów biegania.

 

Dzisiejszy dzień był mroźny – rano termometry wskazywały 10 stopni poniżej zera, ale odczuwalna temperatura była kilka stopni niższa. Szczęśliwie mroźnemu powietrzu towarzyszyło słońce. Taka pogoda zdecydowanie nie powinna odstraszać od aktywności na łonie natury. Ważne, żeby się odpowiednio ubrać i nastawić. – Pogoda nigdy nie demotywuje mnie do biegania. Dzisiaj czułem przede wszystkim, że nawierzchnia nie przeszkadzała – nie było błota, śniegu, ani nie było ślisko. Zimno było, kiedy wyszedłem z domu, ale podczas biegu tego zimna już nie czułem. Wynik nie był dzisiaj pierwszoplanowy, najważniejsze było miejsce. Od startu tempo było spokojne, po przekroczeniu trzeciego km przyspieszyłem, wyszedłem na prowadzenie i utrzymałem pierwsze miejsce do końca – podkreślił na mecie zwycięzca biegu – Wiktor Kujawa reprezentujący KS AZS UWM Olsztyn. – W październiku byłem szósty, ale nadal mam szansę powalczyć o wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu, zobaczymy.

Dzisiejszy czas Wiktora Kujawy to 17:02. Drugie miejsce wywalczył najlepszy w dwóch poprzednich biegach – Paweł Pszczółkowski (17:13), a trzeci był Paweł Najmowicz (17:19).

Wśród kobiet jako pierwsza linię mety minęła Julia Pętlicka – druga i trzecia w dwóch poprzednich biegach trwające edycji. W dzisiejszych zawodach uzyskała czas 20:02. – Jestem bardzo zadowolona z wyniku. Chciałam zejść poniżej 20 minut, ale temperatura dzisiaj tego nie ułatwiała. Mimo to, cieszę się z progresu względem poprzednich zawodów tutaj nad Jeziorem Długim. Zawsze byłam ambitna, więc nie ukrywam, że chcę wygrać klasyfikację generalną – podkreśliła po zawodach 16-letnia zawodniczka, klubowa koleżanka najlepszego wśród panów.

Drugą na mecie była dzisiaj Marta Barcewicz (20:22), a trzecie miejsce wywalczyła Justyna Kaczmarczyk (20:27).

Biegi CITY TRAIL to nie tylko rywalizacja dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Część młodych biegaczy przychodzi na zawody ze swoimi biegającymi rodzicami, ale bywa i tak, że rodzice nie biegają. – Dzisiaj jesteśmy po raz pierwszy na CITY TRAIL. O zawodach powiedziała mi koleżanka, której dzieci startują tutaj od października i z tego co wiem, w poprzedniej edycji też biegały. Nie musiałem namawiać syna, po prostu miał ochotę przyjść i spróbować. Ja jeszcze nie biegam, ale nie wykluczam, że zacznę – powiedział Kamil Brzeziński, tata 5-letniego Tymoteusza, który wziął udział w dzisiejszym biegu CITY TRAIL Junior.

Kolejne zawody nad Jeziorem Długim odbędą się: 5 stycznia, 9 lutego i 9 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Poza Olsztynem w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Wyniki biegu głównego

autor: Justyna Grzywaczewska
foto-wideo: Grzegorz Grabowski