Najbardziej rowerowe miasto w Polsc…

Tego dowiemy się na końcu września.…

Gągławki - miejscowość w woj. warm-…

Gągławki – wieś w Polsce położona w…

Literackie Topografie Olsztyna – sp…

Literatura wychodzi na ulice, schod…

Dbaj o serce masz tylko jedno! Dowi…

Choroby kardiologiczne wciąż zajmuj…

SKATEPARK w Wielbarku - zdjęcia - w…

Skatepark w Wielbarku jest częścią …

«
»

CITY TRAIL: Mroźny bieg w Gdyni

Czwarty bieg w Trójmieście za nami! Mimo braku śniegu, kilkustopniowy mróz przypomniał zawodnikom, co oznacza zimowe bieganie. Zwycięstwo odniósł Łukasz Kujawski. W rywalizacji kobiet po raz czwarty w sezonie zwyciężyła Ewelina Paprocka, która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej trójmiejskiej odsłony CITY TRAIL.

 

Łukasz Kujawski ma na koncie trzy biegi, w tym dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Jego dzisiejszy wynik to 16:31. – Założenia trenera były dzisiaj takie, by przede wszystkim było bezpiecznie, by zrobić dobry trening, a następnie wygrać i poprawić rekord trasy. Ruszyłem spokojnie przez pierwsze 500 metrów, po czym minimalnie przyspieszyłem i do końca biegłem już sam. To pokazuje, że dyspozycja jest bardzo dobra, mimo że tak naprawdę robię dopiero bazę pod mocne bieganie – treningi są spokojne, głównie w lesie. Najbliższy start, na którym będę chciał sprawdzić dyspozycję to Bieg Urodzinowy w Gdyni – mówił na mecie Łukasz Kujawski.

Drugie miejsce zajął Michał Czapiński (czas 17:15), a trzeci był Filip Janowski (wynik 17:28).

W rywalizacji pań jako pierwsza na mecie pojawiła się Ewelina Paprocka (czas 19:40). Po biegu nie ukrywała radości. – Na pewno nie nudzę się regularnie startując w CITY TRAIL i wygrywając. Cieszę się bardzo, że już teraz mam ukończone cztery biegi i wszystkie na pierwszym miejscu, co zapewnia mi zwycięstwo w całym cyklu. Dzisiaj warunki były według mnie bardzo dobre, zdecydowanie lepsze niż w poprzednich startach. Czy planuję pojawić się na kolejnych zawodach? Możliwe, że jeszcze wystartuję w trwającej edycji, bo te biegi to naprawdę wartościowy trening siłowy – podkreśliła na mecie zwyciężczyni.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj wspomniana Małgorzata Tuwalska (20:01), a trzecia była Maria Maj-Roksz (20:08).

Linię mety biegu głównego minęło 385 zawodników. Tradycyjnie zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 72 młodych sportowców.

Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się: 11 lutego (Gdańsk) i 11 marca  (Gdynia). Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

 

mat. organizatora

Tagi