Obwodnica Olsztyna od węzła drogowe…

To chyba jedna z ostatnich okazji …

Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kros…

Kross Racing Team podczas minioneg…

Polskie Koleje Linowe prezentują st…

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), kt…

Rozbiegany Kleszczów czyli piątka i…

W tym roku zapowiada się mocno roz…

Dni morza w Ostródzie

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczeg…

«
»

CITY TRAIL: biegacze nie boją się deszczu!

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl biegów przełajowych organizowanych nad Jeziorem Długim. W sobotę, 3 listopada biegacze po raz drugi w edycji 2018/2019 mieli okazję sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie. Jesienne, deszczowe warunki nie zniechęciły zawodników, a co więcej okazały się być sprzyjającymi bieganiu. Zwycięstwo odniósł – po raz drugi w edycji – Paweł Pszczółkowski. Wśród kobiet triumfowała debiutująca w cyklu – Justyna Jelska. Zawody ukończyły 403 osoby.

 

Zwycięzca biegu – Paweł Pszczółkowski minął linię mety w czasie 16:31, zbliżając się przy tym do swojego rekordu trasy. – To był trochę niepewny start, bo tydzień temu brałem udział w Biegu Warciańskim w Kole, na którym bardzo mi zależało. Niestety tamten bieg mi nie wyszedł, dlatego dzisiaj biegłem trochę asekuracyjnie pierwszą część dystansu. Trasa była mokra, trochę śliska, natomiast patrząc na wyniki widać, że dało się szybko pobiec. Moim celem było wygranie biegu, ale chłopaki się nie oszczędzali, na całej trasie coś się działo i dopiero na ostatnich 500-metrach zdobyłem przewagę nad drugim na mecie Dawidem Worobcem – mówił po biegu zwycięzca. – Ten dzisiejszy bieg pokazuje, że wszystko siedzi w głowie. Po jednym starcie nie można stwierdzić braku formy.

Paweł ma na koncie już dwa wygrane biegi i bardzo realne szanse na powtórzenie sukcesu z poprzedniej edycji, czyli zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu.

Drugie miejsce w dzisiejszym biegu wywalczył wspomniany już Dawid Worobiec (16:36), a jako trzeci na mecie zameldował się Konrad Nosarzewski (16:50).

Wśród kobiet najszybszą z czasem 19:56 okazała się Justyna Jelska, która startowała w CITY TRAIL po raz pierwszy. Tuż za nią na metę wbiegły Kamila Pawłowska (20:00) i jako trzecia – 16-letnia Julia Pętlicka (20:16).

Nieodłącznym elementem cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży. Mimo deszczu w CITY TRAIL Junior pobiegło łącznie 156 dzieci.

Jeden z olsztyńskich biegaczy – Paweł Bącik sam brał udział w poprzednich edycjach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Tym razem z powodu kontuzji wcielił się w rolę kibica, przyprowadzając na bieg swoje córki. – Kiedyś ja biegałem i dziewczyny mi kibicowały,  teraz same startują. Cieszę się, że nie muszę namawiać córek do aktywności. Jest wręcz przeciwnie – od dwóch tygodni z niecierpliwością czekały na te dzisiejsze zawody. Deszcz nie był żadnym problemem.  Mamy zamiar być także na kolejnych biegach, bo dziewczynkom bardzo zależy na medalach, które otrzymuje się na koniec edycji. Bardzo się cieszę, że zaraziłem je swoją pasją i że wspólnie możemy spędzać czas w naturze, na świeżym powietrzu, w okolicach lasu – podkreślił.

Kolejne zawody CITY TRAIL w Olsztynie odbędą się: 1 grudnia, 5 stycznia, 9 lutego i 9 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych zawodników.

Olsztyn jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

 

Wyniki biegu głównego znajdują się pod linkiem:

http://bit.ly/CITY_TRAIL_Olsztyn_3_11_2018_wyniki.

 

autor: Justyna Grzywaczewska