Warszawskie ZOO z biletami w komórc…

Lista usług dostępnych w aplikacji …

8. Bieg Fabrykanta ponad 1100 zawod…

Od ośmiu lat w ostatnią sobotę sier…

Pamela Stone prezentuje nowy singie…

Pamela Stone prezentuje nowy, tym r…

Olsztyńska odsłona CITY TRAIL onTou…

W środę, 18 lipca nad Jeziorem Dług…

XXVIII Muzyczne Dialogi nad Bugiem

Zapraszamy do zapoznania się z PROG…

«
»

Ciekawe miejsca w Polsce

Polska jest przepięknym krajem oferującym bardzo bogatą i zróżnicowaną przyrodę zaczynając od Morza Bałtyckiego na północy ,a kończąc w Sudetach i Karpatach na południu, w dorzeczu dwóch największych rzek Wisły i Odry.

Kraj podzielony administracyjnie na 16 województw dolnośląskie,kujawsko -pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podlaskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Każde z nich ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Każdy z regionów jest wyjątkowy i niepowtarzalny mający do zaoferowania unikatowe walory.

Dla miłośników przyrody są do odkrycia 23 parki narodowe oraz 121 parków krajobrazowych gdzie bogactwo fauny i flory jest wręcz nie do opisania .

Dla wielbicieli odkrywania historii Polska to raj na ziemi. Ze względu na położenie w centralnej części europy przez kraj przetoczyło się wiele bitew i wojen począwszy od średniowiecza poprzez rozbiory kończąc na II wojnie światowej. Wszystkie te wydarzenia miały wpływ na obecny kształt i wygląd miast i wsi. Ludzie od zawsze dążyli do zapewnienia sobie bezpieczeństwa więc budowali mury wokół swoich siedlisk, warownie, zamki oraz fortyfikacje obronne. Świadectwo pomysłowości tamtych ludzi można znaleźć jak Polska długa i szeroka. Różnorodność kulturową regionów wspaniale odzwierciedla architektura zupełnie różna w poszczególnych częściach kraju. Świadectwem tych kultur jest przede wszystkim architektura sakralna. Niejednokrotnie można spotkać koło siebie kościoły różnych wyznań, cerkiew jak i synagogę, które są niemymi świadkami przeszłości a dzięki którym możemy się sporo dowiedzieć o społeczeństwach niegdyś tam zamieszkujących.

Dla chcących wypoczywać aktywnie atrakcji w całym kraju nie brakuje wystarczy rozejrzeć się i zmienić punkt widzenia przesiąść się z samochodu na rower czy łódkę i zwiedzać ciekawe miejsca w Polsce.

Tagi