Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Biegowy pierwszy dzień wiosny w Warszawie. Trening przed Wings for Life World Run

W pierwszy kalendarzowy dzień wiosny odbył się otwarty trening przed Wings for Life World Run. Wieczorem, 21 marca 2019, na warszawskiej Agrykoli pod czujnym okiem trenerów Biegam Bo Lubię ćwiczyło liczne grono sympatyków Światowego Biegu. Uczestnicy zobaczyli premierowo tegoroczne koszulki startowe, które już 5 maja otrzymają w pakietach startowych w Poznaniu. W rolę modeli wcielili się obecni ambasadorowie. Aktywność fizyczna poprzedziła prelekcję na temat działań fundacji Wings for Life finansowanych przez uczestników biegu.

Rozgrzewkę otworzyli popularyzatorzy biegania Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski – dyrektor sportowy Wings for Life World Run w Polsce. Zebrani ruszyli truchtem w stronę parku Łazienkowskiego tuż po przywitaniu grona ambasadorskiego: sprinterki z teamu 4F Martyny Kotwiła, blogera Bartka Olszewskiego znanego jako @warszawskibiegacz, rapera Łukasza Stasiaka i człowieka szybszego niż warszawskie metro, Pawła Krochmala. Trening, mający pomóc w zmierzeniu się z nietypowym formatem biegu z ruchomą metą, odbył się na bieżni stadionu Agrykola.

Największe emocje wzbudziło wystąpienie doktora Wojciecha Słowińskiego. Specjalista ortopeda opowiedział zebranym o przełomowych badaniach nad urazami rdzenia kręgowego. 100% opłat startowych i datków złożonych przez uczestników biegu zasila konto fundacji finansującej działania placówek badawczych, szukających skutecznej metody ich leczenia. 

– Jeszcze niedawno powiedziałbym, że od przełomu dzieli nas kilkanaście lat. Tymczasem wyniki badań z końca 2018 dają nadzieję tysiącom osób na wózkach. Dzięki zastosowaniu specjalnej neurotechnologii w połączeniu z treningiem odnotowano u pacjentów powrót kontroli mięśniowej w sparaliżowanych częściach ciała. To przełom i świetny prognostyk (…)  – mówił dr n. med. Wojciech Słowiński.

Dzień przed treningiem do społeczności biegaczy dotarła informacja o wyprzedaniu się miejsc na 6. edycję Wings for Life World Run w Poznaniu. Oznacza to, że komplet 8000 osób stawi się na Międzynarodowych Targach Poznańskich i 5 maja, o godzinie 13:00 rozpocznie ucieczkę przed Samochodem Pościgowym, za którego kierownicą zasiądzie Adam Małysz. Nie oznacza to jednak, że start w dobroczynnym biegu jest już niemożliwy. Wciąż można wziąć w nim udział za pomocą aplikacji mobilnej. Zapisy na www.wingsforlifeworldrun.com

inf. prasowa – Wings for Life World Run