Najbardziej rowerowe miasto w Polsc…

Tego dowiemy się na końcu września.…

Gągławki - miejscowość w woj. warm-…

Gągławki – wieś w Polsce położona w…

Literackie Topografie Olsztyna – sp…

Literatura wychodzi na ulice, schod…

Dbaj o serce masz tylko jedno! Dowi…

Choroby kardiologiczne wciąż zajmuj…

SKATEPARK w Wielbarku - zdjęcia - w…

Skatepark w Wielbarku jest częścią …

«
»

Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny z Nadleśnictwem Nidzica

W oddalonej o ponad 52 km od stolicy Warmii i Mazur Olsztyna w Wólce Orłowskiej 3 marca 2018 odbędzie się bieg pod nazwą „Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny z Nadleśnictwem Nidzica”.

 

Po raz trzeci przywitajcie wiosnę na biegowo w Wólce Orłowskiej. Dystans, jaki będzie do pokonania to 5 km.

– W tym roku zmieniliśmy trasę z crossowej na asfaltową. Jest atestowana, więc zachęca do bicia swoich rekordów życiowych na 5 km. Na liście startowej jest już ponad 150 nazwisk między innymi Marek Dzięgielewski wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata. Po biegu głównym odbędą się biegi dla dzieci – zapowiadają organizatorzy.

Na bieg zapisać się można przez stronę internetową www.projektigrzyska.pl do 26 lutego do godziny 22. Start biegu głównego rozpocznie się o godzinie 12. Na linię startu zlokalizowanej na wysokości wsi Łyna zawodnicy będą dowożeni autokarem. Szczegóły będą podane kilka dni przed imprezą na fanpagu Grand Prix Granicy Warmii i Mazur.

Od godziny 13:15 rozpoczną się biegi dziecięce w trzech kategoriach wiekowych. Osoby, które zapiszą się do 26 lutego płacą opłatę wpisową w wysokości 35 zł. Istnieje możliwość zapisów w dniu biegu. Osoby niepełnosprawne oraz powyżej 60 roku życia obowiązuje 50 % zniżki, a osoby, które skończyły 70 lat biegną za darmo. Warunkiem w tych przypadkach jest rejestracja przez internet.

W pakiecie każdy zawodnik otrzyma: profesjonalny pomiar czasu, numer startowy, wodę, kolorowy medal po ukończeniu biegu, upominki od sponsorów w ramach możliwości oraz posiłek regeneracyjny. To nie wszystkie atrakcje jakie przygotował organizator. Z okazji zbliżającego się święta kobiet każda pani dostanie na mecie kwiatka.

W tym samym dniu o godzinie 13 rozpocznie się „Rowerowe MTB Po Źródłach Łyny”. Są to pierwsze zawody z cyklu Rowerowe Grand Prix Granicy Warmii i Mazur na dystansie 30 km. Trasa przebiega przez lasy, doliny, jeziora, jary z roślinnością łąkowo–bagienną. Dominują głównie ścieżki leśne i polne. Zapisać można się na stronie www.projektigrzysk.pl. Każdy, kto ukończy rajd, otrzyma medal, posiłek regeneracyjny, wodę.

 

inf. prasowa / Jacek Tkacz
foto / Konrad Stawecki

Tagi